spot_img
spot_imgspot_img
22.7 C
İstanbul
Çarşamba, 4 Ekim 2023

ATÜ Basın Açıklaması

- ISG Airport -spot_imgspot_img

Seçtiklerimiz

Konu: Cihan Haber Ajansı tarafından geçilen “TAV, Cihan Haber Ajansı Muhabiri Seyfettin Koçak’ı kara listeye aldı” başlıklı habere ilişkin beyanatımızdır.


15.04.2011 tarihli Cihan Haber Ajansı haberine istinaden “TAV’da skandal: Rahatsız edici haber yapan gazeteciyi kara listeye alın” başlığıyla çeşitli yayın organlarına yansıyan haberde, ATÜ Duty Free Turizm İşletmeciliği A.Ş. Kurumsal İletişim Müdürü’nün e-posta aracılığı ile çalışanlara göndermiş olduğu metinde Cihan Haber Ajansı Muhabiri Seyfettin Koçak’ın kara listeye alınmasını talep ettiği konu edilmiştir.

ATÜ Duty Free Turizm İşletmeciliği A.Ş., basın mensupları ile aynı çatı altında ortak bir çalışma alanı paylaşmakta olup basın mensupları ile olan iletişimini karşılıklı saygı ve sevgi çerçevesinde gerçekleştirmektedir. Böyle bir ortamda, şirket olarak basın mensuplarına karşı herhangi bir “kara liste” bulundurmamız söz konusu değildir.

Yönetimimizin asla tasvip etmediği ve şirketimizin duruşu ile bağdaşmayan bahsi geçen e-postada yazılan metin, yönetim kararı alınmadan bireysel bir inisiyatifle gerçekleşmiş ve tamamen ilgili kişinin şahsi girişimi olup, hiçbir şekilde kurumumuzun düşüncesini yansıtmamaktadır. Haberde, elektronik postayı ulaştıran kişi hakkında araştırma yapıldığına dair bir ibare de yer almıştır. Her kurumda olduğu gibi şirket içi bilgilerin şirket dışına ulaştırılması anlamında kurum kurallarına aykırı bir aksiyon gerçekleşmiştir. İlgili kişi ya da kişiler hakkında yapılan araştırma, yukarıda bahsi geçen üzücü olaydan bağımsız olup, tamamen şirket prosedürleri ile ilgilidir.

ATÜ TARAFINDAN BASIN AÇIKLAMASI YAPILAN HABERİN DETAYINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ !!

Yazışmanın hayata geçirilmesinin hemen ardından kurumsal iletişim müdürünün şirket ile yolları ayrılmıştır. Çalışma süresine nazaran kullanmadığı yıllık izni ile birlikte 56 günlük ihbar öneli süresi ve bu süreyle birlikte sağlık sorunları da dikkate alınarak 01 Nisan 2011 tarihi itibari ile kurumumuz ile ilişiği de tamamen kesilmiştir.

Üç buçuk ay önce gerçekleşen bu üzücü olayın bu dönemde medyaya yansıması ise manidardır. Yukarıda beyan olunan husus kamuya duyurulmak üzere tarafınız bilgisine istirham olunur.

Bilginize sunarız.

Saygılarımızla,

ATÜ Turizm İşletmeciliği A.Ş


- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika