spot_img
spot_imgspot_img
23.5 C
İstanbul
Pazartesi, 25 Eylül 2023

Amerika’da yolcu uçağının tavanı delindi

Seçtiklerimiz

118 yolcu büyük panik yaşadı. Uçak acil inişe geçerken, tavandaki delik yolcular tarafından görüntülendi.Amerika’da Southwest Havayollarına ait Boeng 737 tipi yolcu uçağı, 118 yolcusuyla Phoneix’ten Sacramento’ya gidiyordu. Uçak 36 bin feet’te giderken, birden büyük bir gürültüyle sarsıldı. Gürültünün ardından uçağın tavanındaki panellerden birinin delindiği görüldü. Yolcular büyük panik yaşadı, ağlayanlar, midesi bulananlar, bayılanlar oldu.

36 bin feet’te tavanı delinen uçağın hava basıncı aniden düşmeye başladı. Yolculara oksijen maskeleri takıldı, pilot ilk önlem olarak uçağı 36 bin feetten, 11 bine indirdi. Alçalan uçak daha sonra acil iniş yaptı. FBI uçağı incelemeye alındı, tavandaki deliğin nedenini araştıran FBI yetkilileri, "böyle bir delik silahla ateş açılmasıyla ya da metal bir çubuk darbesiyle olabilir ama burada terörist bir saldırı söz konusu değil, tavandaki deliğin nasıl oluştuğunu araştıroyurz" dedi.

Düşme tehlikesi yaşayan yolcular, "uçak yoluna devam etti ama biz uçağın içinden gökyüzünü görebiliyorduk çünkü tepemizde bir delik vardı" diye konuştular.

 

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika