spot_img
spot_imgspot_img
18.3 C
İstanbul
Salı, 28 Mayıs 2024

Air Greenland, A330neo için Noel siparişi verdi

Seçtiklerimiz

Grönland’ın bayrak taşıyıcısı Air Greenland, Airbus’ın yeni nesil geniş gövdeli A330neo uçağını sipariş eden en yeni havayolu oldu.

Yeni A330-800, 2022’nin sonundan itibaren Danimarka ile Arctic Adasını birbirine bağlayan operasyonları güvence altına almak isteyen havayolunun yaşlanan Airbus A330-200ceo uçağının yerini alacak.

Airbus Ticari Direktörü Christian Scherer, “Air Grönland’ın A330 ailesine olan güvenini yenilediğini ve A330neo’yu yaşlanan filolar için doğru bir alternatif olarak seçen gittikçe artan sayıdaki operatörlere katıldığını görmekten memnuniyet duyuyoruz.

Kuzey Kutbu çevresinde havayolunun kendine özgü kırmızı üniformasını hayal etmek, tüm endüstrimiz için zorlu geçen bir yılın sonunda bize Noel neşesi katıyor” dedi.

Air Greenland CEO’su Jacob Nitter Sørensen, “A330neo, Air Greenland’in filo stratejisinin temel bir parçasıdır. Yeni uçak, önümüzdeki yıllarda Grönland yolcularına benzersiz bir uçuş deneyimi sunarken, mümkün olan en düşük karbon ayak izini bırakacak.

A330neo, Grönland’a ve Grönland’dan tüm yıl boyunca güvenli ve verimli bir şekilde yolcu, kargo ve nakliye hizmetleri sunmada en zorlu görevler için mükemmel bir seçim” dedi.

Airbus A330neo, A330ceo’da popüler olan ve en son teknoloji A350 için geliştirilen özelliklere dayanan gerçek bir yeni nesil uçaktır. Cazip bir Airspace kabini ile donatılmış olan A330neo, en yeni nesil uçuş içi eğlence sistemleri ve bağlantı ile eşsiz bir yolcu deneyimi sunuyor.

En yeni Rolls-Royce Trent 7000 motorları ile güçlendirilen ve A350’nin ‘Sharklets’inden ilham alan yeni bir kanat tasarımına sahip A330neo, önceki nesil rakiplere göre koltuk başına %25 daha düşük yakıt tüketimi ile benzeri görülmemiş bir verimlilik sunuyor.

Özel orta boy kapasitesi ve menzildeki benzersiz çok yönlülüğü sayesinde, A330neo, operatörleri Covid-19 sonrası toparlanma sürecinde destekleyecek ideal bir uçaktır.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika