spot_img
spot_imgspot_img
17.5 C
İstanbul
Cuma, 22 Eylül 2023

Air France, Paris seferlerini iptal etti

Seçtiklerimiz

Polonya sivil havacılık kuruluşu (PAZP), İzlanda’da patlayan yanardağdan gelen kül bulutu nedeniyle ülkenin kuzeyindeki hava sahasını uçuşlara kapattı

       

Brüksel uluslararası havaalanından yapılan açıklamada, İzlanda’daki bir yanardağın gökyüzüne püskürttüğü kül bulutunun sivil uçuşları tehlikeye atması nedeniyle Belçika hava sahasının yarın yerel saatle 18.00’e (TSİ 19.00) kadar kapalı kalacağı belirtildi.

       

Bu saate dek 210 uçak seferinin iptalinin öngörüldüğü ifade edilen açıklamada, yarın uçakla yolculuk yapacak 20 bin yolcunun bundan etkileneceği kaydedildi.

       

Belçika hava sahası, bugün yerel saatle 16.30’da (TSİ 17.30) tamamen kapatılmıştı.

       

Fransız havayolları Air France da yarın sabah Paris’ten yapılacak ve bu kente gelecek tüm uçak seferlerinin iptal edildiğini açıkladı.

       

Kül bulutu nedeniyle Paris’in iki büyük havaalanı Roissy ve Orly, yerel saatle 23.00’ten (TSİ 24.00) en erken yarın saat 10.00’a (TSİ 11.00) kadar uçuşlara kapatılmıştı.

       

Avrupa hava sahasının güvenliğinden sorumlu kuruluş Eurocontrol, İzlanda’da patlayan yanardağdan püsküren volkanik kül bulutunun Avrupa hava sahasını olumsuz etkilemesinin, iki gün sürebileceğini bildirmişti.

       

İzlanda’daki bir yanardağın gökyüzüne püskürttüğü kül bulutunun İngiltere, Danimarka, İsveç, Hollanda ve Belçika hava sahalarının kapatılmasına neden olması yüzünden, Kuzey Avrupa’da hava trafiği felç oldu.

       

         

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika