spot_img
spot_imgspot_img
16.3 C
İstanbul
Salı, 28 Mayıs 2024

AHL’de 10 bin cep telefonu ele geçirildi

Seçtiklerimiz

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ekiplerince, Hong Kong’dan Türkiye’ye gelen yolcu uçağında 10 bin 174 adet kaçak cep telefonu ele geçilirken, bin 402 adet cep telefonu bataryası ve 170 adet cep telefonu kapağına da el konuldu.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ekiplerince, Türk Hava Yolları’na ait uçakla Hong Kong’dan Türkiye’ye gelen bir yolcunun beyanı incelendi. Beyan içeriğindeki bilgilerin risk analizi dahilinde değerlendirilmesi neticesinde eşya, evrak kontrolü yapılmak üzere geçici depolama alanında takibe alındı.

Yolcu beraberinde gelen eşyaların bulunduğu kolilerden birinin açılması ve incelenmesi neticesinde kolilerin içerisinde cep telefonu olduğu ortaya çıktı. Otomotiv yedek parçası beyanıyla getirilen ve yurda kaçak yolla sokulmak istenen çok sayıda cep telefonuna el konuldu.

Sayımı yapılan cep telefonlarının 8 bin 290 adedi Nokia, 764 adedi Samsung, 780 adedi Vertu, 340 adedi Iphone marka olduğu, toplamda 10 bin 174 adet kaçak cep telefonunun yanında bin 402 adet cep telefonu bataryası ve 170 adet cep telefonu kapağının kaçak olarak yurda sokulmak istendiği tespit edildi. Kaçak eşyalara el konulurken, eşyaları getiren şahıs hakkında yasal işlem başlatıldı.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika