spot_img
spot_imgspot_img
9.7 C
İstanbul
Çarşamba, 21 Şubat 2024

Afrika’nın En Büyük Taşıyıcısı: Etiyopya Havayolları 2 Yeni Destinasyon Ekledi

Etiyopya Havayolları, Afrika'nın en büyük havayolu şirketi olma yolunda genişleyen destinasyonuyla dikkat çekiyor

Seçtiklerimiz

Etiyopya Havayolları’nın Afrika’nın en büyük havayolu şirketi olduğu doğrudur ve son zamanlarda rotalarına Freetown ve Maun gibi destinasyonları eklemesi, şirketin Afrika ağını genişletme çabalarını yansıtıyor. Özellikle, Bangui’nin yeniden başlatılması ve Freetown ile Maun’a yapılan seferler, şirketin Orta Afrika ve Güney Afrika bölgelerindeki varlığını artırma stratejisinin bir parçası olarak görülebilir.

Freetown’a yapılan seferler, Etiyopya’nın batı Afrika’daki varlığını güçlendirirken, Ouagadougou üzerinden sağlanan aktarmalar sayesinde Burkina Faso ile de bağlantı sağlanıyor. Öte yandan, Maun’a yapılan seferler, Botsvana’nın turizm potansiyelini değerlendirerek, özellikle Avrupa’dan gelen uzun mesafeli talebi karşılamayı amaçlıyor.

Etiyopya 10 Haziran’da Maun için havalanacak. Yukarıdaki haritada gösterildiği gibi, taşıyıcının rotalarının çoğu gibi, Zambiya, Ndola ile olduğu gibi etiketlenmiş üçgen şeklinde çalışacak

Her iki destinasyonda da kullanılan uçak tipleri ve sefer programları, yolcuların ve kargoların Etiyopya’nın merkezi konumundan Avrupa, Kuzey Amerika, Orta Doğu ve Asya’ya yönlendirilmesini kolaylaştırıyor. Özellikle, Freetown örneğinde, bu tür bağlantıların geçtiğimiz yıl yaklaşık 170.000 yolcu tarafından kullanıldığı belirtiliyor.

Maun’a yapılan seferlerin analizi, özellikle Avrupa’dan gelen talebin yoğun olduğunu ve Amsterdam rotasının yeniden başlatılacağını gösteriyor. Bu, şirketin Avrupa’daki varlığını genişletme ve daha fazla bağlantı olanağı sunma çabalarının bir parçası olarak görülebilir.

Kesilen uçuşlar

1. Berbera (Somali)
2. Durban (Güney Afrika)
3. Kisangani (Demokratik Kongo Cumhuriyeti)
4. Kaduna (Nijerya)
5. Malakal (Güney Sudan)
6. Mbuji Mayi (Demokratik Kongo Cumhuriyeti)
7. Monrovia (Liberya)
8. Port Harcourt (Nijerya; sadece Enugu’nun pist çalışmaları nedeniyle hizmet veriyor)

Bu şehirlerin Etiyopya’nın uluslararası Afrika ağından çıkarıldığı görülüyor. Bu, şirketin rotasyonlarını ve varış noktalarını güncellediğini ve belirli destinasyonlara olan hizmetlerini durdurduğunu gösteriyor. Bu kesintiler, hava yolu şirketlerinin iş stratejilerini ve pazar taleplerini dikkate alarak yapılan tipik operasyonel ayarlamalardır.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika