spot_img
spot_imgspot_img
23.5 C
İstanbul
Pazartesi, 17 Haziran 2024

Adana Belediye Başkanı yola uçak indirdi!

Seçtiklerimiz

14 Ağustos’ta verdiği yola uçak indirme sözünü yerine getiren Büyükşehir Belediye Başkan Hüseyin Sözlü, her aşamasını bizzat denetlediği yolu Kızıldağ Karakucak Güreşleri’ne yetiştirdi. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, genişletme çalışmalarının tamamlandığı Karaisalı-Kızıldağ yoluna uçak indirdi. 2 aracın yan yana geçmekte zorlandığı yolun genişletilmesi, asfaltlanması ve güvenli hale getirilmesi için talimat veren Başkan Hüseyin Sözlü, söz verdiği gibi çalışmaları Kızıldağ Karakucak Güreşleri öncesi tamamladı. 14 Ağustos’ta, Kızıldağ Karakucak Güreşleri’yle ilgili tanıtım toplantısında, daha önce iki aracın yan yana hareket edemediği yola uçak indireceğini söyleyen Başkan Hüseyin Sözlü, bu sözünü yerine getirdi ve yola uçak indirdi.

Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan, Adana Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ramazan Akyürek, Sarıçam Belediyesi Başkan Vekili Tahsin Şahin, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin bürokratları ve bazı meclis üyeleriyle, Kızıldağlılar tarihi ana tanıklık yaptı.

Karaisalı Kızıldağ yolunun bu denli kısa süre içinde tamamlanmasının, inanç ve gönül işi olduğunu belirten Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan, "50-60 milyon liraya mal olacak bir işi 10 milyon liraya bitirdik. Sadece parayla yapılacak bir iş değil bu. 42 günü yağışlı geçen 105 günde, yani çalışmaya uygun yaklaşık 70 günde yolu bitirdik. 15 km yol yapıldı. Bu işin mimarı Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Hüseyin Sözlü Bey’e, ekibine çok teşekkür ediyorum." dedi.

EMEK VE ÖZVERİYLE YAPILAN YOL

Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Şahin de şunları söyledi: "Hüseyin Sözlü Başkanımız, şehit cenazesine katıldığı için burada olamadı. Onun verdiği sözün her zamanki gibi yerine getirildiğine şahitlik yapıyoruz. Çok mutluyuz. Bu yolun tamamlanmasında büyük emek ve özveri var. Yapacaklarımızın da teminatıdır bu hizmet."

Adana Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Ragıp Bekaroğlu, Karaisalı-Kızıldağ yolu çalışmasına Başkan Hüseyin Sözlü’nün talimatıyla başladıklarını ifade ederek, "Yolu uçak inecek genişliğe kavuşturduk. Bu yol çalışmasının tamamı yaklaşık 15 km. Yolun genişliği de minimum 20 metre. Yolun tamamını kendi olanaklarımızla yaptık." diye konuştu.

Adana Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ramazan Akyürek de kentte tarih yazıldığını ifade ederek şöyle konuştu: "Bu yolun bitirilmesi ve uçak indirilmesi de tarihe geçmiştir. Dar bir yol olan ve Kızıldağ gibi önemli bir yaylanın ulaşımını sağlayan yolun genişletilmesi, asfaltlanması ve güvenli hale getirilmesi, şu anda 30-40 bin olan yayla dönemi nüfusunu, 150 bine çıkarabilecek bir altyapı çalışması olarak da tanımlanabilir."

Yola indirilen uçak Kelaynak Havacılık Derneği’ne ait. 8 metre 40 cm kanat genişliğine sahip tek pervaneli uçak saatte 200 km hız yapıyor. Hafif spor havacılık sınıfındaki (Light Sport Aviation) eğitim uçağını pilot Süleyman Doğan yola indirdi. 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika