spot_img
spot_imgspot_img
26.4 C
İstanbul
Pazar, 14 Temmuz 2024

ABD’de uçak alışveriş merkezine çakıldı!

Seçtiklerimiz

Yetkililer, ilk yardım servislerini yerel saatle 19.20 sularında arayan görgü tanıklarının, motorundan tekleme sesleri gelen uçağın alışveriş merkezine çakıldığını duyurduklarını bildirdi.

Şerif bürosundan yapılan açıklamada, uçakta bulunan bir yolcuyla pilotun hava yoluyla yerel bir hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Orlando Bölgesel Tıp Merkezi sözcüsü Gerardo Morales yaptığı açıklamada, kaza bölgesinden 2 kişinin uçakla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındığını doğruladı. Morales, yaralıların kimlikleri ve durumları hakkında ayrıntılı bilgi vermedi.

The Daytona Beach News-Journal gazetesi acil yardım görevlilerine dayanarak verdiği haberde, kazada toplam 5 kişinin yaralandığını ve yaralıların ikisinin vücutlarında yanıklar bulunduğunu bildirdi.

Haberlerde yer alan fotoğraflarda, alışveriş merkezinin çatısının üstünden yükselen kalın bir duman bulutu ve olay bölgesine gelen 20 kadar yangın söndürme aracı görülüyor. Çekilen görüntülerde de yangın söndürme ekipleri, bir

yangın söndürme aracının merdivenlerinden binadaki yangını söndürmek için su sıkıyor.

Deland İtfaiye Teşkilatı’ndan henüz konuya ilişkin bir açıklamada bulunulmadı.

ABD Federal Havacılı Dairesi sözcüsü Kathleen Bergen de konunun detaylarına ilişkin bir bilginin henüz kendisine ulaşmadığını belirtti.

Yetkililerden, uçakta kaç yolcu bulunduğu ve uçuşun ayrıntılarına ilişkin henüz bir bilgi gelmedi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika