spot_img
spot_imgspot_img
19.1 C
İstanbul
Cuma, 12 Nisan 2024

ABD’de iki uçak çarpıştı

Seçtiklerimiz

 ABD’nin Wisconsin eyaletinde yapılan bir paraşüt gösterisi az kalsın faciayla sonuçlanıyordu. Gösteri planına göre 10 paraşütçü birbirlerine yaklaşan iki Cessna tipi uçaktan atlayarak yeteneklerini sergileyecekti.

Paraşütçülerden bir kısmı atlayışa hazırlandığı sırada iki uçak bir anda çarpıştı. Uçaklardan biri alev alıp 3 bin 650 metreden düşmeye başladı. Bu sırada uçağın içindeki pilot ve dört paraşütçü de boşluğa savruldu. Paraşütçüler şans eseri savrulan uçaklara ya da kırılan kanat parçalarına çarpmadan kurtuldu. Paraşütlerini açan beş kişi sağ salim şekilde yere inmeyi başardı. Dehşet anları paraşütçülerin kaskında yer alan kameralar tarafından saniye saniye kaydedildi. Diğer pilot ise dengesi bozulan uçağı güçlükle kontrol altına aldı. Pilot, uçağı içindeki altı paraşütçüyle birlikte sağ salim yere indirmeyi başardı.

Öte yandan, kazanın görüntü haklarını satın alan NBC televizyonunun, paraşütçülere 100 bin dolarlık (203 bin TL) ödeme yaptığı belirtildi. Paraşütçülerin kameralarından çekilen görüntüleri satın almak için ABD’deki birçok televizyonun büyük bir rekabete girdiği iddia edildi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika