spot_img
spot_imgspot_img
9.4 C
İstanbul
Cumartesi, 20 Nisan 2024

42. Türkiye Paraşüt Şampiyonası başladı

Seçtiklerimiz

THK Selçuk Havacılık Eğitim Merkezi Başkanlığı’nda düzenlenen açılış töreninde sporcular, Türk Hava Kuvvetleri’ne bağlı CASA uçağından atlayış gerçekleştirdi.

Aralarında şarkıcı Hayko Cepkin’in de bulunduğu sporcuların gösterileri büyük beğeni topladı.

İki paraşütün üst üste durduğu ikili canopy atlayışı ile Türk bayrağı ile gerçekleştirilen atlayış, izleyenlerden yoğun alkış aldı.

– Türkiye paraşüt takımı belirlenecek

THK Havacılık ve Eğitim Daire Başkanı Bekir Akyüz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sporcuların keyifle vakit geçireceği bir festival ortamı oluşturduklarını söyledi.

Sporcuların, şampiyona boyunca bireysel ve grup halinde yarışacağını ifade eden Akyüz, "Şampiyonada hedef ve formasyon takımları oluşacak ve Türkiye’yi temsil edecek" dedi.

Paraşüt sporunun ömür boyu süren bir tutku olduğunu vurgulayan Akyüz, şöyle konuştu:

"Şampiyonada, paraşüt sporu ile tanışıp, bırakmayıp THK çatısında devam eden sporcular yarışıyor. Eğitim merkezlerimizde yeni sporcular yetişiyor. 16 yaşından gün almış her yaştan gencimiz aramıza katılabilir. Üst yaş sınırı yok. Sağlığınız elverdiği sürece bu sporu gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz. 44 yıldır bu sporu yapan sporcularımız var. İnşallah şampiyonayı, kazasız belasız emniyetli biçimde tamamlayacağız. Tüm İzmirlileri bu görsel şöleni izlemeye Selçuk’a bekliyoruz."

– "Yapılabilecek en güvenli sporlardan"

Şampiyonaya katılan Hayko Cepkin ise yaklaşık 4 senedir paraşüt sporuya ilgilendiğini anlattı.

Şampiyonaya son 3 yıldır katılma şansı olduğunu ifade eden Cepkin, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Geçmiş şampiyonalarda takım olarak hedef atlayışında grup birinciliğimiz, bireysel olarak da 9’unculuğum var. Sosyal medyadaki hayranlarımızdan da atlayışlara katılanlar oldu. 60-70 gençle burada çok güzel vakit geçirdik. Paraşüt sporunu tanıtmak için elimden geleni yapıyorum. Gençlerin yapabileceği en güvenli sporlardan. Paraşüt, en korkunç görünen ama en güvenli sporlardan biri."

Şelçuk’ta 5 Ekim Cumartesi gününe kadar devam edecek şampiyonada hedef ve formasyon atlayışları gerçekleştirilecek.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika