spot_img
spot_imgspot_img
16.9 C
İstanbul
Perşembe, 30 Mayıs 2024

300 KM hızla çakılan uçak 2 kardeşe mezar oldu

Seçtiklerimiz

Kanada Ulaştırma Güvenliği Kurulundan yapılan açıklamada, British Colombia eyaletinin Kelowna Havaalanı’ndan Alberta’ya gitmek üzere cuma günü havalanan, ”Mooney M20C Turbo” tipi 4 kişilik yolcu uçağının kaybolması üzerine araştırma başlatıldığı kaydedildi. Varış noktası ile de irtibata geçen arama ekipleri, uçağın Alberta kırsalında Bashaw kenti yakınlarında düştüğünü saptadı.

www.flightaware.com isimli ücretsiz hava trafik hizmeti veren site yetkilileri, Kanada Kraliyet Atlı Polisi’ne (RCMP) dayandırdıkları bilgide, kendilerinden destek alan pilotun 17 bin feet yükseklikte (5 bin 182 metre) seyrederken uçağın kontrolünü kaybettiğini ve saatte 300 kilometre hızla yere çakıldığı aktarıldı.

Uçağın düştüğü yerde 3 metre derinliğinde bir çukur meydana gelirken, yaşları 38 ile 44 olan, soyadları açıklanmayan Dean ve Lee isimli iki kişi kazada hayatını kaybetti. Ölenlerin yakınları, kardeş olduğunu belirttikleri Dean ve Lee’nin, akrabalarının düğünü için Alberta’ya gelmekte olduklarını açıkladılar.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika