spot_img
spot_imgspot_img
9.9 C
İstanbul
Pazartesi, 4 Mart 2024

1 milyonuncu yolcu biletle ödüllendirildi

Seçtiklerimiz

Samsun-Çarşamba Havaalanı’na gelen 1 milyonuncu yolcu biletle ödüllendirildi.Açıldığı 1998 yılından beri Samsun-Çarşamba Havaalanı’na gelen 1 milyonuncu yolcu İstanbul’dan 35 yaşındaki Gerçem Coşkun oldu. Toplantı için Samsun’a gelen 1 milyonuncu yolcu Coşkun’a THY ile istediği yere gidebileceği 1 bilet hediye edildi.

Samsun-Çarşamba Havaalanı’na iniş yapan şanslı yolcu, Samsun Valisi Hüseyin Aksoy ve Vali Yardımcısı Osman Nuri Çobanoğlu ve havaalanı yetkilileri tarafından karşılandı. VIP salonuna alınan Gerçem Coşkun’a Vali Hüseyin Aksoy, çiçek ve istediği yere seyahat edebileceği 1 bilet armağan etti.

Samsun’a İstanbul’dan toplantı için geldiğini belirten Gerçem Coşkun, çok şaşırdığını belirterek, Bu zamana kadar Samsun’a 4 kere geldim. Bugün ise Samsun’da bir toplantı için bulunuyorum. Samsun’u çok seviyorum ve kendimi şanslı hissediyorum dedi.

Samsun-Çarşamba Havaalanı’nda 1 milyonuncu yolcuya ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Vali Hüseyin Aksoy, Bugün, Samsun-Çarşamba Havaalanı’nda 1 milyonuncu yolcu sayısına ulaşmamış olmamız nedeniyle, THY tarafından bir hediye takdim edildi. Kendisine bu anlamda tören hazırlayarak ‘hoş geldiniz’ dedik. Samsun gelişiyor, büyüyor.

Uluslararası nitelikteki havalimanı ile bugün itibariyle 1 milyonuncu yolcu sayısına ulaşmış durumdadır. 1998 yılında faaliyete geçen Samsun-Çarşamba Havaalanımız, yolcu sayısını artırmaktadır. İlk kurulduğu yıl 62 bin yolcu ile faaliyetine başlayan Samsun-Çarşamba Havaalanımız, 2010 yılında 957 bin yolcuya ulaşmıştır.

Bugün itibariyle de 1 milyonuncu yolcuya ulaşmanın sevincini ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bir önceki yılın ekim sonu itibariyle rakamlarına baktığımızda da yaklaşık olarak 2010 ile 2011 yılları arasında yolcu sayımızda yüzde 24.44′lük bir artış söz konusudur. Gelen-giden uçak sayısında da yüzde 16′lık bir artış vardır diye konuştu.

Yurt dışı uçuşları hakkında da bilgiler veren Aksoy, Yazın Almanya’nın 5 şehrine ve Viyana’ya tarifeli uçuşlarımız var. Kış tarifesinde özellikle Almanya’nın 3 şehrine de doğrudan uçuşlarımız devam ediyor. Yine Türkiye’nin çeşitli yerlerine İzmir, Antalya, Ankara ve İstanbul’a uçuşlarımız aksamadan devam ediyor. Kışın yolcu sayımızın azalması ile birlikte Almanya’nın 3 şehrine haftanın belirli günlerinden uçuşlarımız devam edecektir. Samsun-Çarşamba Havaalanı bu potansiyelini her gün geliştirerek yoluna devam edecektir şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika