11.3 C
İstanbul
Cumartesi, 5 Aralık 2020

YOTEL İstanbul Havalimanı’nda konforun adresi

Haftanın Haberleri

Lufthansa’da ekonomi sınıfına yataklı bölüm geliyor

Lufthansa, pandemi sonrası yolcularını yeniden kazanmak için seçkin uçuşlarda ekonomi koltuklarını yataklara dönüştürüyor ve herkesi şaşırtan uygun bir fiyat sunmaya hazırlanıyor. Havayolu şirketi, Frankfurt ve Sao...

TİM ve THY arasında ihracatı uçuracak iş birliği

Türkiye İhracatla, ihracat da THY’nin kanatlarında yükselecek Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), ihracat seferberliği kapsamında ihracatçının hava kargo kullanımını artırmak ve lojistik maliyetlerini azaltmak için Türk...

Yunanistan’ın F-35 talebine ABD’den yanıt!

Doğu Akdeniz’de Türkiye’ye karşı sergilediği eylemlerle gerilimi artıran Yunanistan’ın Lockheed Martin F-35 tipi savaş uçağı satın alma konusundaki resmi talebine ABD yetkilisinden yanıt geldi. ABD’nin...

Birleşik Krallık Kraliyet Hava Kuvvetleri’ne 3 adet F-35B

Gerçekleştirilen son teslimatlarla birlikte İngiliz Kraliyet Hava Kuvvetleri filosundaki F-35B sayısının 21’e yükseldiği bildirildi. Birleşik Krallık Kraliyet Hava Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada, 27 Kasım’da Forth...
YOTEL, İstanbul Havalimanı’nda güvenli seyahatin ve konforun adresi
 
Dünyanın en büyük transit merkezlerinden biri olan İstanbul Havalimanı’nın kara ve hava tarafında konuşlanan YOTEL ve YOTELAIR, “SmartStay” konseptiyle seyahat severlerin yaşam kalitesini üst seviyede tutmaya çalışırken aldığı önlemler sayesinde pandemi ortamında güvenli bir konaklama deneyimi sunuyor.
 
İstanbul Havalimanı’nda, seyahat severlerin sosyal ve günlük yaşam kalitesini koruyarak minimal tasarım anlayışıyla özgün konaklama deneyimi sunan YOTEL, “SmartStay” konseptiyle konforu, güvenliği ve hijyeni odağına alıyor.

YOTEL, “Mission Control” noktası adı verilen check-in alanından başlayarak tüm kullanım alanlarında uygulanan “SmartStay” konsepti ile hem konukların hem de çalışanların güvenliğini sağlamak amacıyla getirdiği yeni standartlar çerçevesinde önlemler alıyor ve çalışanlarına düzenli eğitimler veriyor.

 
YOTEL İstanbul Havalimanı Genel Müdürü Bora Göymen, YOTEL’de sunulan hizmetlerle ilgili olarak şunları söyledi. “Günümüz seyahat anlayışında lüks hizmet tanımı, günlük rutinimizi ve sosyal yaşam kalitemizi koruyabilmek ve dijital erişimimizin sürekliliğini konforlu ve kesintisiz biçimde sağlayabilmek ile eşdeğer.

Bu anlayışı modern temalı, yolcu ihtiyaçlarını merkeze alan benzersiz tasarımlara sahip YOTEL’in eko sistemine yansıttık. YOTEL kabinlerinin, dinlenme, toplantı ve sosyal alanlarının yüksek teknolojiye sahip fonksiyonel, dinamik, keyifli atmosferlere sahip olmasını ve böylelikle seyahat sırasında yaşam kalitesinin kesintisiz şekilde en üst seviyede korunmasını hedefledik.”

 
 Misafirlerin ve çalışanlarının sağlığının çok önemli olduğunu vurgulayan Göymen, pandemi döneminde alınan önlemler konusunda da detaylı bilgi vererek şunları söyledi. “Yeme-içme alanlarımız, toplantı salonlarımız ve ekip arkadaşlarımızın çalışma alanları dahil tüm ortak kullanım alanlarımız sosyal mesafe kurallarına uygun olarak yeniden düzenlendi.

Otelimizde bulunan tüm kapı kolları, düğmeler gibi yoğun temas noktaları (vb.) başta olmak üzere tüm alanlar rutin ve detaylı olmak üzere dezenfekte ediliyor. Misafir odalarımızda kullanılan banyo ve el havlusu gibi ürünler ise kişiye özel olarak poşetlenerek sunuluyor. Alınan tüm önlemler ile ilgili olarak da misafirlerimizi check-in’leri sırasında detaylı bir şekilde bilgilendiriyoruz.”

 
“Güvenli Turizm Sertifikası” kuralları uygulanıyor
 
YOTEL İstanbul Havalimanı ve YOTELAIR İstanbul Havalimanı tüm bu hizmetleri Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından devreye alınan “Güvenli Turizm Sertifikası” kurallarına uygun olarak gerçekleştiriyor.

Tüm alanlarda ve kabinlerde bu kurallara uygun olarak düzenli hijyen çalışmaları aralıksız sürdürülürken, havalimanında bekleyen herkes için konforu, yemekleri ve hizmet kalitesiyle konforlu bir seçenek sunan Komyuniti Restaurant’ta ve diğer toplu alanlarda ise mesafeli oturma düzeni uygulanıyor.

 
İstanbul Havalimanı’nda Kara ve Hava Tarafında YOTEL Konforu
 
İstanbul Havalimanı ana terminalinin 7 numaralı giriş kapısının hemen karşısında konumlanan YOTEL İstanbul Havalimanı, kara tarafında, güvenlik ve pasaport kontrolünden hemen önce kolay erişim imkanı sağlıyor.

Kabin görünümlü modern, stil sahibi ve minimal oda konseptine sahip YOTEL İstanbul Havalimanı; geleneksel Türk mutfağı ve uluslararası lezzetlerin füzyonundan oluşan menüsüyle Komyuniti Restaurant’a ev sahipliği yapıyor.

Ayrıca, GYM alanı ve toplam 90 kişiye kadar ağırlama kapasitesi bulunan toplantı salonlarıyla havalimanında ihtiyaçlar doğrultusunda davetkar bir alternatif oluşturuyor.

 
Erken ya da ertelenen uçuşları olanlar için uçak kalkış kapısından sadece birkaç dakika uzaklıkta konumlanan YOTELAIR İstanbul Havalimanı, dinlenmek, verimli bir uyku uyumak veya sadece tazelenmek isteyenleri ağırlıyor.

Duty free alanındaki alışveriş noktalarına yakın konumlanan YOTELAIR İstanbul Havalimanı, istenirse bir gün ya da sadece birkaç saat geçirmek için ziyaret edenlere seyahatlerinde güvenli, eğlenceli ve konforlu bir “mola” imkanı sunuyor.

İhtiyacı konaklamak yerine sadece tazelenmek olanlar ise, YOTELAIR İstanbul Havalimanı’nın yeme içme ve sosyalleşme alanı olan “YOTELAIR Lounge”’dan ve burada bulunan 7 adet “yağmur duşları”ndan yararlanabiliyor.

 
Yolcu ihtiyaçlarını merkeze alan YOTEL, misafirlerini modern tasarıma sahip kabin görünümlü odalarında ağırlıyor. YOTEL İstanbul Havalimanı kara tarafında 277, YOTELAIR İstanbul hava tarafında ise 174 oda, olmak üzere iki ayrı birimde toplam 451 oda ile premium kabinler ve birinci sınıf süitlerde hizmet veriyor.

Her biri düzenli olarak “SmartStay” standartları kapsamında hijyen koşulları sağlanan, beyazın ve eğlenceli mor ışıkların eşlik ettiği minimal tasarımlı odalarda “SmartBed™ yatakları verimli uyku için ideal.

Kabinlerde gerektiğinde daha geniş alanlar yaratmak için yatağın özel duruş açısını ayarlama özelliği, dijital erişimin sürekliliğini sağlayan sarj üniteleri ve güçlü internet alt yapısı, laptop konumlandırma üniteleri misafirlerinihtiyaçlarını en üst seviyede karşılıyor.

- TUSAŞ -

İlgili Haberler

- ISG -

Son Dakika

Birleşik Arap Emirlikleri’nin FalconEye uydusu başarıyla fırlatıldı

Dünya gözlem uydusu FalconEye, bir Arianespace Soyuz roketi tarafından Fransız Guyanası Kourou'daki Avrupa Uzay İstasyonu'ndan (CSG) başarıyla fırlatıldı. Birleşik Arap Emirlikleri'nin sahibi olduğu ve işlettiği...

Ryanair’den 75 adet Boeing 737 MAX siparişi

Avrupa'nın en büyük düşük maliyetli havayolu şirketi Ryanair, liste fiyatı 9 milyar dolar olan 75 Boeing 737 MAX jeti sipariş etti. Avrupa'nın önde gelen düşük...

SunExpress’ten ücretsiz Kovid-19 testi

Türk Hava Yolları (THY) ve Lufthansa'nın ortak kuruluşu SunExpress, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında, Düsseldorf-Antalya uçuşlarında yolculara 15 dakikada sonuç veren antijen...

Amerika’da uçuş öncesi test zorunluluğu yaygınlaşıyor

Koronavirüs salgını nedeniyle bazı Amerikan ve Avrupa hava yolu şirketleri sefer öncesi test zorunluluğu kararı aldı. Bazı seyahatlerde 3 saat öncesinden hızlı sonuç veren...

DHL Küresel Bağlantılılık Endeksi 2020 açıkladı

Ekonominin lokomotifi “küresel ticaret” DHL ve New York Üniversitesi Stern İşletme Fakültesi, DHL Küresel Bağlantılılık Endeksi 2020’yi yayınladı. Rapora göre küresel ticarette yeniden güçlü bir...

TİM ve THY arasında ihracatı uçuracak iş birliği

Türkiye İhracatla, ihracat da THY’nin kanatlarında yükselecek Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), ihracat seferberliği kapsamında ihracatçının hava kargo kullanımını artırmak ve lojistik maliyetlerini azaltmak için Türk...

Moody’s: İngiltere’de havalimanı trafiği yüzde 75 azalacak

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, İngiltere'de havalimanı trafiğinin 2024'ten önce salgın öncesi seviyelere dönmesinin olası görünmediğini açıkladı. Moody’s, İngiltere'de havalimanı trafiğinin, COVID-19 salgını ve salgını...

Boeing 737 MAX 20 ay sonra ilk kez uçtu

Amerika Birleşik Devletleri merkezli Boeing firmasının 737 MAX uçağı, modeldeki teknik sorunlardan kaynaklanan iki büyük kazanın ardından ilk kez havalandı. Uçağın ilk yolcuları medya...