19.8 C
İstanbul
Salı, 15 Haziran 2021

Türkiye uçarken Bursa’da uçuşlar durdu

Haftanın Haberleri

Bursa Yenişehir Uluslararası Havalimanı’na tarifeli seferlerin konulması gerektiğini dile getiren Belediye Başkanı Aydın, "Bu konuyla alakalı olarak görüşmelerimizi yaptık.

İnşallah en kısa sürede yeniden uçuşlar başlayacaktır. Bizim Havaalanımızı Sabiha Gökçen var, Yenişehir Havaalanı çalışmıyor ama Sabiha Göçken’e inemeyen uçaklar alternatif olarak Yenişehir havaalanı kullanılıyorsa demek ki bu havaalanı kullanılıyor. Yenişehir havaalanında sorun olmaz fakat Büyükşehirlerde pist sorunu iniş sorunu olacaktır. Konunun takipçisiyiz.

Bunun için üzerimize düşen ne varsa yerine getirmeye hazırız. Yeter ki havalimanımız aktif bir şekilde çalışsın" diye konuştu.Bursa Yenişehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Orhan Torun ise, "Havaalanımızın güney Marmara’da lojistik üstü gerekiyor. Yenişehir Havaalanı hava taşımacılığı ve lojistik konusunda söz sahibi olmalıdır.

Türkiye’deki en modern havalimanlarından birisi Yenişehir’de bulunurken halen aktif bir şekilde çalışmaması bizleri derinden üzüyor. Türkiye’deki bütün havalimanlarında halen iç ve dış seferler devam ediyor bizim havalimanımızda seferlerin olmaması kanatlarımızın kırıldığı anlamına mı geliyor? Bursa’dan İstanbul’daki havalimanlarına yolcu taşınmaya devam ediyor" dedi.

 
Yenişehir Uluslararası Havalimanı’nda, eğitim ve özel kişi ile şirketlere ait uçuşların ise sürdüğü öğrenildi.
- TUSAŞ -spot_img

İlgili Haberler

BLUESKY AWARDSspot_img

Son Dakika