spot_img
spot_imgspot_img
12 C
İstanbul
Cumartesi, 20 Nisan 2024

Zonguldak Trabzon seferleri başladı

Seçtiklerimiz

Zonguldaklıların uzun zamandır merakla bekledikleri yurt içi uçuşlar Borajet firması tarafından başladı. Mürettebat kemençe ile karşılandı.

       

       

İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan Zonguldak Havaalanı’na inen uçak mürettebatı ve yolcular çiçeklerle karşılandı.

       

Zonguldaklıların uzun zamandır merakla bekledikleri yurt içi uçuşlar Borajet firması tarafından başladı. Haftada üç gün gerçekleştirilecek seferlerde İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan kalkacak uçak Zonguldak’a inecek ve yolcu aldıktan sonra Trabzon’a hareket edecek.

       

Aynı gün içerisinde Trabzon’dan Zonguldak ve İstanbul’a sefer yapılacak. İstanbul’dan Zonguldak Havaalanı’na inen yolcular arasında Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen, Saltukova Belediye Başkanı Adil Düzlü, AK Parti Çaycuma İlçe Başkanı Ahmet Çolakoğlu ve Borajet Ticaret Başkanı Ahmet Can ile Ticaret Müdür Yardımcısı Şenol Sezer de vardı. Havaalanında kalabalık bir grup tarafından çiçeklerle ve halk oyunlarıyla karşılanan yolcular sakin bir yolculuk yaptıklarını söylediler. Filyos Vadisi üzerinde iki tur attıklarını ve fotoğraf çektiklerini belirten Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen, “Karadeniz’in coğrafi yapısı o kadar güzel ki tarif etmek mümkün değil. Sabiha Gökçen gibi uluslararası bir havaalanından Zonguldak’a inmek çok güzel bir duygu. Elimizden geldiğince havaalanımızı büyütmemiz lazım. İlk sefer olduğundan uçak boş geldi. Fakat biraz reklamla bölgeden bir çok yolcu götürebilirdik. İnşallah buradan ülkenin çeşitli yerlerine uçacağız. Sabah Çaycuma’daydık. Öğlen İstanbul’dan tekrar Çaycuma’ya döndük. Dünya o kadar küçük ki” dedi.

       

Borajet Ticaret Başkanı Ahmet Can ise, “Bu meydanı seçmemizin en büyük nedeni bölgenin koşulları. Buradan potansiyel bekliyoruz. Yöre halkımıza yurt içi seferlerini başlatarak hizmet getirmiş olduk. İleride oluşacak talebe göre Zonguldak’tan başka şehirlere sefer gerçekleştirilebiliriz” dedi.

       

Trabzon’a giden kafile akşam saatlerinde tekrar Zonguldak Havaalanı’na indi. Trabzon uçağına Zonguldak’tan ilk bileti alan Karadenizli kemençe ve ses sanatçısı İrfan Akbulut ise kemençesiyle havaalanında mini bir konser verdi.

       

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika