spot_img
spot_imgspot_img
24.7 C
İstanbul
Cuma, 22 Eylül 2023

Yolcu uçağı İstanbul’a acil iniş yaptı

Seçtiklerimiz

Alınan bilgiye göre, 92 yolcusuyla saat 07.20’de İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan kalkan Onur Havayollarının Airbus 321 tipi Basel’e gidecek uçağında hidrolik arızası meydana geldi. OHY 54151 sefer sayılı uçağın pilotu İstanbul Atatürk Havalimanı’na teknik iniş yapmak için talepte bulundu.
       
        Pilot, kontrol kulesinden teknik iniş için izin istedi ancak 06-24 numaralı pistin bakım ve uzatma çalışmaları nedeniyle kapalı olması nedeniyle yayımlanan notam (havalimanları ve hava sahalarındaki kısıtlama veya değişiklik bilgileri) gereği teknik inişlere müsaade edilmeyince acil iniş deklare etmesi istendi.
       
        Onur Havayolları’nın pilotu, teknik iniş yerine acil iniş deklare ederek itfaiyenin aldığı önlemlerle Atatürk Havalimanı’na saat 08.30’da sorunsuz bir indi. Yolcular aşağıya indirilmeden uçak teknisyenler tarafından bakıma alındı.
       
        Onur Havayolları Kurumsal İletişim Direktörü Rauf Gerz, yaptığı açıklamada, uçaktaki arızanın teknik iniş gerektirdiğini ancak prosedür gereği acil iniş yapmak durumunda kaldıklarını ifade ederek, "Her acil inişte prosedür gereği itfaiye ve ambulans hazır bekletiliyor. Ana meydanımız olan Atatürk Havalimanı’na basit bir teknik iniş yapmamız gerekirken acil iniş deklare etmek durumunda kaldık" dedi.
         

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika