spot_img
spot_imgspot_img
9.7 C
İstanbul
Cuma, 1 Mart 2024

Yeni Su-34 avcı bombardıman uçakları Rus ordusuna teslim edildi

Seçtiklerimiz

Rusya’nın devlete ait en büyük havacılık şirketi United Aircraft Corporation, üretimini tamamladığı yeni Su-34 avcı-bombardıman savaş uçaklarını orduya teslim etti.

RİA Novosti ajansının haberine göre, United Aircraft Corporation’a ait Novosibirsk V.P. Çkalov uçak fabrikasında üretimi tamamlanan bir grup yeni Su-34 avcı-bombardıman uçağı, yer ve uçuş testlerinin ardından Rus Havacılık ve Uzay Kuvvetlerine devredildi.

Yeni Su-34’ler yer ve deniz üstü hedefleri vurma menzili ve doğruluğu artırılmış gelişmiş silahlarla donatıldı.

United Aircraft Corporation UAC Genel Müdürü Yuriy Slyusar, şirketin gelecek yılın programını uygulamaya başladığını, savaş uçağı üretim hacmini önemli ölçüde artacaklarını söyledi.

Ayrıca şirket, halihazırda hizmette olan uçakların uçuşa elverişliliğini bakımı, onarımı ve modernizasyonunu da yapıyor.

Suhoy Deneysel Tasarım Bürosunda geliştirilen Su-34 avcı-bombardıman uçakları, 1980’lerin ortalarından beri Rus Hava ve Uzay Kuvvetlerinde hizmet veriyor.

Su-34’ler en son 2014 yılında modernize edilerek yeni tip mühimmatla donatıldı.

Ukrayna krizinde ve özel askerî operasyon bölgesinde aktif olarak kullanılan uçaklar, edinilen yeni tecrübelerle düzenli olarak modernizasyona tabi tutuluyor.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika