spot_img
spot_imgspot_img
10.6 C
İstanbul
Pazartesi, 26 Şubat 2024

Yahudi Uçak Teknisyeni, Müslüman oldu

Seçtiklerimiz

Adana’da İncirlik Hava Üssünde uçak teknisyeni olarak çalışan Peter Michael Kern, Müslüman oldu.Sarıçam Müftülüğündeki ihtida töreninde Kelime–i Şehadet getirerek Müslüman olan ve ‘Ali’ ismini alan Peter Kern’e Müftü Murat Demir tarafından Kur’an hediye edildi.

 

Kaliforniyalı Yahudi bir ailede büyüyen 25 yaşındaki Katolik Peter M. Kern, hiçbir baskı ve zorlama olmadan kendi özgür iradesiyle İslam dinine girdiğini beyan etti.Sarıçam Müftüsü Murat Demir, İslam’ı seçen Ali’ye, İslam dini hakkında bilgiler verdi. Demir, İslam’ın, kelime olarak barış ve esenlik anlamına geldiğini vurgulayarak, İslam’ın yardımlaşma dini olduğunu ifade etti.

 

Demir, "İslam dini, Cenabı Allah’ın, Hz Muhammed (sas) vasıtası ile kıyamete kadar insanlık için gönderdiği dinin adı. İslam inancına göre bütün peygamberlere, kitaplara inanılması gerekir. Son peygamber Hz. Muhammed (sas) ve son kitabın Kur’an-ı Kerim olduğuna inanılması gerekir." diye ifade etti.
 
Annesinin Yahudi babasının da Hristiyan olduğunu belirten Peter M. Kern, tanıştığı ailenin İslam’ı yaşama tarzının kendisini çok etkilediğini belirterek, Müslümanlığı seçtiğini dile getirdi.
 
Uçak teknisyeni Peter Michael Kern’in altı ay önce Türkiye’ye geldiği ve burada Ayşecan Kıyıcı ile tanıştığı belirtilerek, onunla evlenmek için de Müslüman olduğu bildirildi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika