spot_img
spot_imgspot_img
26.8 C
İstanbul
Cuma, 12 Temmuz 2024

Wizz Air’den büyük kapasite artışı

Seçtiklerimiz

Düşük maliyetli Macar hava yolu Wizz Air, yaz sezonunda sunduğu koltuk kapasitesini pandemi öncesinin yüzde 70 üzerine çıkardığını açıkladı.

Wizz Air’in patronu Jozsef Varadi, Alman iş ve turizm dergisi Touristik Aktüell’e şirketin hedefleri ve 2023 planlamaları ile ilgili bilgi verdi.

2022 yılında 45 milyon yolcu taşıyan Wizz Air’in 2023 yaz sezonu kapasitesini yüzde 70 artırdığını kaydeden Jozsef Varadi, büyümeyle birlikte Ryanair ve EasyJet’in ardından Avrupa’nın en büyük üçüncü büyük hava yolu olma konumunu pekiştireceklerini anlattı.

Wizz Air’in büyümesinde Almanya pazarının önemli bir rol oynaması gerektiğini kaydeden Varadi “Geçtiğimiz yıl Almanya’ya giden veya Almanya’dan gelen 5 milyon yolcu taşıdık. Bu, bir önceki yıla göre yüzde 60 artış anlamına geliyor. Almanya’nın 10 havalimanından uçuşlar yapan Wizz Air Almanya pazarı için konumlanıyor.” dedi.

Bünyesinde 4 hava yolu şirketi ve 40 noktada base’i bulunan Wizz Air Avrupa ölçeğinin dışında da planlar yapıyor. Varadi, Sri Lanka ve Maldivler’in ilginç destinasyonlar olduğunu söylüyor.

Flosunda şu anda 180 uçak bulunan Wizz Air, uçak sayısını da hızlı bir şekilde artırıyor. 330 tane Airbus NEO siparişi veren şirket, 2030 yılına gelindiğinde 500 uçaklık bir filoya ulaşmayı hedefliyor.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika