spot_img
spot_imgspot_img
21.4 C
İstanbul
Çarşamba, 22 Mayıs 2024

Wembley’de Türk Rüzgarı…

Seçtiklerimiz

Türk Hava Yolları’nın sponsoru olduğu iki takımın Wembley’de oynayacağı Şampiyonlar Ligi final karşılaşmasının VIP ikram hizmetlerini bir Türk şirketi olan DO & CO yapacak.

İlk olarak 2004 yılında Şampiyonlar Ligi finallerinde hizmet veren DO & CO bu sene 11 bin VIP konuğu ağırlamaya hazırlanıyor. Maç günü VIP konuklarla birlikte, medya ve UEFA çalışanlarının da dahil olduğu misafirlere toplam 25 bin adet yemek servis edilecek.

700 personelin çalışacağı ve DO & CO‘nun dekorasyon, servis,  ikram gibi tüm hizmetlerden sorumlu olduğu bu organizasyonda, menüde ağırlıklı olarak Ingiliz mutfağından seçenekler sunulacak ve uluslarası mutfaklardan tadlara yer verilecek.  Hazırlanacak yemekler için 3 ton et, 1 ton tavuk, 3,5 ton balık, 7 ton sebze ve 10 bin adet yumurta kullanılacak. Ayrıca maç sonunda VIP konuklara kazanan takımın ulusal mutfağından da yemekler ikram edilecek.

DO & CO CEO’su Attila Doğudan „Uzun yıllardır birçok önemli uluslararası organizasyonlarda hizmet vererek yaşanan heyecanı paylaşıyoruz. Bu yıl yaşadığımız ise çok farklı. Türk Hava Yolları’nın sponsor olduğu iki takımın final oynaması ve tüm dünyanın bu karşılaşmayı izleyecek olması bizi daha da heyecanlandırıyor. Ayrıca bu haftasonu Monaco’da yapılacak olan Formula 1 yarışlarında da VIP müşterileri biz ağırlıyacağız. Bu haftasonu hem Wembley’de hem de Monaco’da tüm konuklar Türk rüzgarını hissedecek. Türk misafirperverliğini Avrupa’daki spor organizasyonlarına taşıyoruz.“ diye konuştu.

Havayolu ikram hizmetleri, uluslararası organizasyon ikramı hizmetleri,  otel, restoran, yolcu salonları ikramı  olmak üzere birbirini tamamlayan 3 ana alanda faaliyet gösteren DO&CO, uzun yıllardır Formula 1, ATP Tenis Turnuvası, Euro 2004 ve 2008, America’s Cup Yelkenli Yarışları  gibi  bir çok spor organizasyonuna da hizmet veriyor. DO & CO ayrıca Türkiye pazarında THY ile ortak olarak kurulan TURKISH DO & CO şirketiyle de son dört yıldır THY’nın tüm  ikram hizmetini sağlıyor.

 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika