spot_img
spot_imgspot_img
18 C
İstanbul
Pazartesi, 27 Mayıs 2024

Veteran Türk Basketbol Takımı Pegasus’la Uçacak

Seçtiklerimiz

İstanbul, 16 Mayıs 2011 –  Farklı spor dallarına verdiği destekle, sporun halka yayılmasını misyon edinen Pegasus hava Yolları, 1992’den bu yana Fransa’da gerçekleşen “Avrupa Uluslararası 40 Yaş Üstü Veteran Erkekler Basketbol Turnuvası”na bu yıl ilk defa katılacak Türk takımı BASK’ın ana sponsorlarından biri oldu.

Basketbola gönül vermiş, 12 eski basketbolcunun yeraldığı takımın seyahat masraflarını üstelenen Pegasus Hava Yolları, bu yaklaşımıyla sporun zamandan ve mekandan bağımsız bir tercih olduğunu da bir kez daha gözler önüne serdi.

Milli basketbolculardan TFF Genel Sekreteri Lütfi Arıboğan, DRD Derindere Filo Kiralama CEO’su Aytekin Yıldırıcı, basketbol eski hakemlerinden Ufuk Akyüz gibi isimlerden oluşan veteran Türk basketbol takımı BASK, 19 Mayıs-22 Mayıs tarihleri arasında Fransa St. Etienne’nde gerçekleşecek turnuvada 12 ülke takımı ile karşı karşıya gelecek.

Tüm takımın ve yakınlarının seyahat masraflarını karşılayarak, her yaşta spora destek veren Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurumsal İletişim ve Sponsorluk Pazarlama Müdürü Özlem Mutluer, sporun toplumun tüm kesimlerine yayılması gereken bir alışkanlık olduğuna dikkat çekti.

Spor kültürünün de yakın zamanda uçmak gibi yaygın bir kültür haline geleceğine inandıklarını ifade eden Mutluer, “Pegasus olarak, bir ülkenin kalkınması için dinamik ve sağlıklı bireylerle gerçekleşeceğine inanıyoruz. Spor yapmak bizim toplumumuzda zor kazanılan bir alışkanlık.

Biz de bu alışkanlığı tıpkı uçmak gibi herkesin hakkı olduğunu savunuyor ve uçmayı herkes için bir hak ve kültür haline getirdiğimiz gibi sporu da bir kültür haline getirmek için sponsorluk çalışmalarımızla destek veriyoruz” dedi.

Pegasus ile birlikte, Citroen Türkiye ve Nike Türkiye’nin de sponsorluğunu üstlendiği BASK, Basketbol Milli Takımı’nın başarılarını tekrarlamak hedefiyle, antremanlarını Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda gerçekleştirdi.

 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika