spot_img
spot_imgspot_img
17.5 C
İstanbul
Cuma, 22 Eylül 2023

Van’a Moskova Ve Batum’dan Uçak Seferleri

Seçtiklerimiz

an Ferit Melen Havaalanı’na Hac ve Umre seferleri dışında ilk kez  Moskova ve Batum’dan turist kafilesi taşıyan charter uçak seferleri  yapıldı.
       
        Van Valiliği’nin Vanlı turizmcilerle birlikte yurtiçi ve yurtdışında yaptığı tanıtım atağı meyvelerini vermeye başladı. İlk olarak Rusya’nın başkenti Moskova’dan 6 kişilik turist grubunu Van’a getiren Rus özel  havayolu şirketine ait diğer bir uçak ise bu kez 58 kişilik dağcı grubu  için geldi. Van’da 1 hafta kalan Rus dağcı turist grubu Vangölü  Havzası’ndaki tarihi ve turistik mekanları gezdikten sonra Ağrı Dağı’na  yaptıkları tırmanış sonrası kentten ayrıldı.
       
        Gürcistan’ın Batum  kentinden gelen özel bir havayoluna ait uçak ise Van’da bulunan 53  yolcusunu alarak Ferit Melen Havaalanı’ndan ayrıldı. İlk kez yapılan  uluslar arası seferlerde herhangi bir sorunun yaşanmadığını belirten Van  Ferit Melen Havaalanı yetkilileri, 1993 yılında uluslar arası  havaalanına açılan havaalanının Hac ve Umre seferleri dışında ilk kez  Moskova ve Batum’dan charter uçak seferlerinin yapıldığını bildirdi.  Yetkililer ayrıca uçak seferleriyle gelen yolcuların havaalanındaki  gümrük, pasaport, vize ve harç işlemlerinin yapıldığını ve herhangi bir  aksaklığın yaşanmadığı kaydedildi.
       
        Van Valiliği bu yıl hem Rusya’nın başkenti Moskova’da hem de Gürcistan’ın Batum kentinde düzenlenen fuarlara katılmıştı.

       

iha

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika