spot_img
spot_imgspot_img
20.5 C
İstanbul
Pazartesi, 2 Ekim 2023

Uçuş fobisini eğitimle yendi.

- ISG Airport -spot_imgspot_img

Seçtiklerimiz

Türk Hava Yolları (THY) Havacılık Akademisi’nin uçuş fobisi yaşayanlara yönelik düzenlediği "Uçuş Fobisi Tedavi Programı"na katılarak korkusunu yenen Dr. Pınar Eker, başta kurstaki psikiyatrist olmak üzere THY’ye, teşekkür ilanı verdi. Bir Antalya uçuşundan sonra 12 yıl süresince havalimanına adım atamayan Eker, kurs sonrası 6 defa uçağa bindi. THY, uçuş fobisi (aerofobi) yaşayan kişilere üç aşamadan oluşan 7 saatlik kurs veriyor. Teorik ve teknik bilgilerin verildiği kursta katılımcılar uçak simülatörüne bindiriliyor ve uçuş sırasında karşılaşılabilecek türbülans gibi olaylar gösteriliyor.
       
        THY Havacılık Akademisi’nin kursuna katılarak korkusunu yenen Biyokimya Uzman Doktoru Pınar Eker, kurstaki psikaytristine ve THY’ye teşekkür ilanı verdi. Yıllar önce bir Antalya uçuşundan sonra uçuş fobisi olan Dr. Pınar Eker, kurs sayesinde 12 yıl aradan sonra 6 kere uçağa bindi.

       

"2009 Aralık ayında katılmış olduğu "Uygulamalı Uçuş Fobisi Eğitim ve Tedavi Programı" kapsamında ve sonrasında kesintisiz devam eden tedavi desteği sonucu ilk kez tek başına kaygısız bir uçuş deneyimi yaşadığını verdiği belirten Pınar Eker’in verdiği ilanda şu ifadeler yer aldı: "Yaşamımı kısıtlamış olan sorunumu aşmam konusunda yakın ilgi ve desteğini unutmayacağım Performans Tedavi Eğitim ve Danışmanlık Merkezi Direktörü Psikiyatrist Dr. Muzaffer Uyar ve beraberinde çalışan tüm ekip arkadaşlarına, ayrıca THY adına vermiş olduğu teknik destek dolayısıyla Erdinç Erbay’a ve nezninde profesyonel duyarlılığından dolayı THY kurumuna en içten teşekkürlerimi sunarım."

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika