spot_img
spot_imgspot_img
15.7 C
İstanbul
Pazartesi, 20 Mayıs 2024

Uçakta ahlaksız teklif: Yere indiği anda tutuklandı

Seçtiklerimiz

İngiltere’den İspanya’ya uçakla seyahat eden bir yolcu uçak iniş yaptıktan kısa bir süre sonra cinsel taciz suçlamasıyla tutuklandı.

Ryanair uçağıyla İngiltere’den İspanya’ya giden bir adam, yanında oturan bir kadın yolcuya temas ettiği idiasıyla tutuklandı.

Kadın adamın göğüslerine dokunduğunu ve tuvalette kendisiyle birlikte olma teklifinde bulunduğunu iddia etti. Kadının şikayeti üzerine hava görevlileri 35.000 fit yükseklikten polise haber verdi.

35 yaşındaki adam, İspanya havaalanına indiğinde gözaltına alındı. İsmi açıklanmayan Brit soyadlı kişinin, mahkemeye çıkarıldıktan sonra yaklaşık 50 bin lira para cezasına çarptırıldığı bildirildi. Kadın, erkek yolcunun kendisiyle istenmeyen cinsel imalarda bulunmasının ardından uçak inmeden dakikalar önce şikayetçi oldu.

İNER İNMEZ TUTUKLANDI

Adamın yakınındaki diğer bir yolcu ise olayla ilgili şunları söyledi: “Kadının hayatında hiç tanımadığı bir yabancı, uçuşa dakikalar kala göğüsleriyle ilgili yorumlarla onu rahatsız etmeye başladı ve hatta onun evine gitmelerini önerdi. Uçuş sırasında ve uçak inmeden kısa bir süre önce bir dizi çirkin yorum yaptı” dedi.

İspanya güvenlik güçleri olayla ilgili şunları söyledi: “Pazar gecesi geç saatlerde 35 yaşında bir İngiliz erkeği cinsel istismar suçu şüphesiyle tutukladığımızı doğrulayabilirim. Uçaktan inerken gözaltına alındı ve bir gece polis hücresinde kaldıktan sonra mahkemeye çıkarıldı. Kadını suçlayan kişi, memurlar tarafından götürüldükten sonra resmi bir açıklama yaptı” dedi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika