spot_img
spot_imgspot_img
21.6 C
İstanbul
Perşembe, 21 Eylül 2023

Uçak inişte, yaban domuzuna çarptı

Seçtiklerimiz

Güney Afrika Express’e ait Johannesburg-Kimberly (Güney Afrika) seferini yapan Havilland Dash 8-300 tipi uçak piste iniş yaptıktan sonra karıncayiyen olarak da adlandırılan yer domuzuna çarptı. Çarpma nedeniyle uçağın ön dikmesinde hasar meydana geldi.

       

        Dünyada havacılık tarihine geçecek ilginç kazalardan biri de cuma günü Güney Afrika da yaşandı. Johannesburg’tan havalanan Güney Afrika Express’e ait Havilland Dash 8-300 tipi uçak, Kimberly Havaalanı’na iniş yaptı. ZS-NLY kuyruk tescilli uçak iniş sonrası piste fırlayan karıncayiyen olarak da adlandırılan yer domuzuna çarptı. Kaza nedeniyle uçağın ön dikmesinde hasar meydana gelirken yolculardan yaralanan olmadı.

       

Ancak yolcular olayın şokunu uzun süre üzerinden atamadı. Kazanın ardından pist uçuşlara kapatıldı. Geçtiğimiz yıl kasım ayında da Zimbabve Havayolları’nın Çin üretimli Xian MA60 tipi uçağı Harare-Bulawayo (Zimbabve) bölgesel uçuşu için pistte ilerlediği sırada Afrika yaban domuzuna çarpmıştı. Yaban domuzuna çarpan uçakta önemli hasar meydana gelmişti.

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika