spot_img
spot_imgspot_img
20.5 C
İstanbul
Pazartesi, 2 Ekim 2023

Uçak Bakım Teknisyenliği İçin Sınavda Terlediler

- ISG Airport -spot_imgspot_img

Seçtiklerimiz

UÇAK BAKIM TEKNİSYENLİÐİ İÇİN SINAVDA TERLEDİLER

       

Nevşehir’de İŞKUR İl Müdürlüğü, THY, Nevşehir Belediyesi ve Kapadokya Meslek Yüksek Okulu işbirliği ile düzenlenen  “Uçak Teknisyenliği Kursu” için giriş sınavı yapıldı.

       

Nevşehir Belediyesi Kapadokya Eğitim Merkezi’nin ana idari birimi konumundaki Paşa Konağı başta  olmak üzere Gül Bahçe çok amaçlı salonu ve Bilgisayar Eğitim Yurdu’nda gerçekleştirilen sınavda adaylara ingilizce, genel beceri ve teknik yetenek alanlarında toplam 100 soru soruldu.

       

100 dakikalık süre ile soruları çözümleyen öğrencilerden başarılı olanların daha sonra sözlü mülakata alınacakları bildirildi.

       

Bu sınavı da başarı ile geçen kursiyerlerden 120’sinin eğitimleri, EASA kurallarıyla uyumlu bu program kapsamında,  teorik olarak Nevşehir Belediyesi Kapadokya Eğitim Merkezi ile Kapadokya Meslek Yüksek Okulu’nda, uygulama bölümünde   ise İstanbul’da THY Teknik A.Ş. atölyelerinde eğitimden geçirilecek.

       

Programa başlamaya hak kazanan adaylar, program boyunca İŞKUR Nevşehir İl Müdürlüğü  tarafından belirlenen oranda maddi yardım alacak ve iş kazası ve meslek hastalığı primleri yatırılacak. 6 aylık süreden sonra gerçekleştirilecek sınavda programı başarı ile bitiren adayların %50’si THY Teknik A.Ş.’de istihdam edilecek. .

       

Uçak Bakım Teknisyenliği  kursunun 1 Ekim 2010 tarihinde başlatılması planlanıyor.
         

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika