spot_img
spot_imgspot_img
8.6 C
İstanbul
Cuma, 1 Mart 2024

Uçağa gecikince bomba ihbarı yaptı

Seçtiklerimiz

Kısa bir araştırma neticesinde ihbarı F.O’nun yaptığı anlaşılında gözaltına alınan vatandaş, Cumhuriyet Savcısının talimatıyla serbest bırakıldı.Olay, dün saat 14.20 sıralarında Erzurum Havalimanı’nda meydana geldi. Alınan bilgiye göre, F.O. isimli vatandaş, İzmir’e gitmek için kendisi, eşi ve çocuğu için bilet aldı.

Daha sonra Erzurum Havalimanı’na giden F.O., check-in işlemlerini yaptırmak istedi. Ancak görevli tarafından F.O.’ya uçağın kapılarının kapandığı ve kendilerinin alınamayacağını belirtildi. Bunun üzerine görevliye uzun süre uçağa binmek için ısrarda bulunan F.O.’nun ısrarları sonuç vermedi. Sinirli bir şekilde havalimanından ayrılan F.O., kısa süre sonra emniyeti arayarak Erzurum-İzmir seferi yapan uçakta bomba bulunduğu ihbarını yaptı. İhbar üzerine Erzurum Havalimanı’nda kısa süreli panik yaşanırken, uzman ekipler incelemede bulundu.

Yapılan çalışmaların ardından ihbarın asılsız olduğu ortaya çıktı. Olay sonrası asılsız ihbar üzerinde çalışma yapan polisler ihbarın F.O. tarafından yapıldığını belirlediler. Gözaltına alınarak sorgulanan F.O., ifadesinde sinirlendiği için bomba ihbarında bulunduğunu belirtti. F.O., daha sonra Cumhuriyet Savcısının talimatı ile serbest bırakıldı.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika