spot_img
spot_imgspot_img
14.4 C
İstanbul
Salı, 28 Mayıs 2024

TUSAŞ, özgün tasarım ürünlerini DIMDEX Fuarı’nda sergileyecek.

Seçtiklerimiz

TUSAŞ, özgün tasarım ürünleri ile Katar’da

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, havacılık ve uzay alanındaki platformlarını katar DIMDEX Fuarı’nda sergileyecek.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, körfez ülkeleri arasında önemli bir yer tutan Katar’da 21-23 Mart 2022 tarihlerinde düzenlenecek olan DİMDEX 2022 fuarına katılacak.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii GÖKBEY ve HÜRKUŞ platformlarının tam boy modelleri ile geliştirdiği diğer platformlarının maketlerini de standında sergileyecek. Stantta IDEF 2021’de sergilediği GÖKTÜRK-2 modeli de yer alacak.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, Katar’da gerçekleşecek olan DIMDEX 2022 fuarına katılarak, yeni iş birlikleri ve yeni nesil iş modelleri için heyetlerle bir araya gelecek. Havacılık endüstrisinin gelişimine katkı sağlayacak üniversite sanayii iş birlikleri de gerçekleştirmeyi hedefleyen Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, bu kapsamda Katar Üniversitesi ile uluslararası staj programı ve üniversite sanayii iş birlikleri konularını da kapsayan bir protokole imza atacak.

“Güneşi batmayan bir şirket olma yönünde kararlıyız”

DIMDEX 2022 Fuarı’na katılım ile alakalı görüşlerini paylaşan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil,

“Katar’da hem havacılık hem de uzay alanındaki kabiliyetlerimizi standımızı ziyaret edecek olan heyetlerle paylaşacak olmanın heyecanı içindeyiz. Platformlarımızı sergileyecek olmanın yanında, havacılık alanında iki ülkenin akademik gelişimine de katkı sunacak bir protokol imzalayacağız. Gençlerin mühendislik alanında eğitim almaları için farkındalığın artırılmasına katkı sunmayı sürdüreceğiz. Dünyanın her yerinde ofisleri olan, güneşi batmayan bir şirket olma yönünde kararlıyız ve bu yönde çalışmalarımız devam edecek.” dedi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika