spot_img
spot_imgspot_img
26.7 C
İstanbul
Salı, 26 Eylül 2023

Türkiye ve Macaristan arasındaki seferler artacak

Seçtiklerimiz

Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ile Macaristan Sivil Havacılık yetkililerinin 09-10 Mayıs 2011 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirdiği müzakereler sonunda,  iki ülkedeki uçuş noktalarının üçe çıkarılmasına ve seferlerinin arttırılmasına karar verildi.

 

Müzakereler sonunda imzalanan anlaşmaya göre Türkiye, Budapeşte’nin yanı sıra Macaristan’da iki noktaya daha sefer düzenleyebilecek. Türk havayolu işletmeleri, 2011 Yaz Tarife Dönemi’nde Macaristan’da belirlenecek noktalara haftada toplam 10 frekans tarifeli yolcu seferi gerçekleştirebilecek.

 

Turizm sezonunun başlaması ile birlikte Antalya ve Budapeşte arasında doğrudan uçak seferleri düzenlenmeye başlayacak.  Anlaşmaya göre Macar taşıyıcılar, İstanbul’un yanı sıra Antalya’ya ve ilerde belirlenecek diğer bir noktaya daha 2011 Yaz Tarife Dönemi’nde haftada toplam 10 frekans tarifeli yolcu seferi yapabilecek.

 

Taraflar ayrıca, her iki ülkenin havayolu işletmelerinin Türkiye ve Macaristan’daki noktalar arasında tüm hava aracı tipleriyle haftada toplam 1 frekans tarifeli kargo seferi düzenlemesi konusunda da mutabakata vardı.

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika