Urla’da yapılan yarışların 3. gününde üç yarış tamamlandı. Yarışların bugünkü bölümünde, bayanlar kategorisinde Çağla Kubat liderliğini sürdürürken, erkekler kategorisinde birinciliği Enes Yılmazer’e aldı. Genç erkeklerde Poyraz Akay, genç bayanlarda Dilara Uralp ve masterlarda Özfer Uralp liderliklerini devam ettirdiler.
8 seri yarışın tamamlandığını söyleyen Türkiye Yelken Federasyonu hakemi Zeki Leblebici, “Yarışlar boyunca sert esen rüzgar ve doğa şartları yarışmacıları etkiledi. Zorlu yarışlar yaşadık” dedi.
Pegasus Windsurf Ligi 3. ayak yarışları yarın yapılacak final yarışlarından sonra ödül töreni ile sona erecek.