spot_img
spot_imgspot_img
19.7 C
İstanbul
Pazar, 25 Şubat 2024

Türkiye’nin uçuş ağı 164 ülkeye ulaştı

Seçtiklerimiz

Türkiye ve Liberya Sivil Havacılık Otoriteleri’nin 20-21 Ocak 2015 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirdikleri müzakereler sonunda iki ülke arasında uçuşların başlamasına olanak sağlayan İkili Havacılık Anlaşması imzalandı.

 

Sivil Havacılık Genel Müdür Yardımcısı Bahri KESİCİ ve Liberya Sivil Havacılık Genel Müdürü Richelieu A. WILLIAMS tarafından parafe edilen anlaşma ile, her iki ülkenin tayin ettiği hava taşıyıcılarının üçüncü taraf dâhil olmak üzere; kod paylaşımı, bloke yer ve benzeri ticari konularda işbirliği yapmalarına olanak sağlandı.

 

İmzalanan Mutabakat Zaptı’na göre; Türkiye’deki tüm noktalardan Liberya’nın başkenti Monravia’ya haftalık 21 frekans yolcu 14 frekans kargo hakkı edildi. Bu anlaşma ile, Türk taşıyıcıları Afrika kıtasındaki nüfusun yüzde 98’sine, ekonomisinin de yüzde 99’una erişim imkânı elde etti.

 

Liberya ile imzalanan anlaşma ile Türkiye’nin 54 Afrika ülkesi içinden anlaşma yaptığı ülkelerin sayısı 52’yi bulurken, ICAO üyesi 191 ülke içinde ise 164’e ulaşmıştır.

 

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika