spot_img
spot_imgspot_img
22.6 C
İstanbul
Pazartesi, 24 Haziran 2024

Turkish Cargo,Yeni Evine Hazırlanıyor

Seçtiklerimiz

Türkiye’yi dünyanın lojistik merkezi konumuna getirecek olan İstanbul Yeni Havalimanı, 29 Ekim 2018 tarihinde gerçekleştirilecek görkemli bir törenle açılacak.

 

Dünyanın en hızlı büyüyen hava kargo markası Turkish Cargo, 31 Aralık 2018 tarihine kadar, tüm kargo operasyonlarını aynı kalite ve özenle İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan devam edecektir. 31 Aralık 2018 itibarıyla yolcu seferleri üzerinden gerçekleştirilecek kargo taşımaları ise, İstanbul Yeni  Havalimanı’ndan icra edilmeye devam edecektir.

 

Yeni havalimanının tamamlanmasıyla birlikte, 165.000 m2 kullanım alanına sahip Mega Hub’da, faliyetlerini sürdürecek olan Turkish Cargo, birinci faz inşaatın bitmesiyle yılda 2 milyon ton, ikinci faz inşaatın tamamlanmasıyla da yılda 4 milyon ton kapasiteli bir terminale sahip olacak.

 

124 ülkede 300’den fazla destinasyona hizmet sağlayan global hava kargo markası, ürün grupları özelinde farklılaştırılmış hizmetler, çeşitlendirilmiş özel kargo alanları ile daha kaliteli ve yalın süreçler tasarlıyor. Yeni Mega Hub, kurulacak PCHS ve ASRS sistemleriyle yapay zekanın operasyonel sürece entegre olduğu ilk milli hava kargo terminali olacak.

 

Dünyada 85 direkt kargo destinayonuna ulaşan ve 2023 yılında 150 direkt kargo noktasına hizmet sağlamayı hedeflyen Turkish Cargo, yapılan yatırımlar ve gelişen filosuyla hava kargo sektörünün en büyük beş markasından biri olma yolunda, hedeflerine emin adımlarla yürüyor.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika