spot_img
spot_imgspot_img
32.5 C
İstanbul
Pazartesi, 15 Temmuz 2024

Türkan Şoray’a VIP şoku

Seçtiklerimiz

“Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam” dizisinde rol alan Türk sinemasının sultanı Türkan Şoray’ın geçen hafta Atatürk Havalimanı’nda işgüzar bir görevli nedeniyle gergin anlar yaşadığı ortaya çıktı.

Geçen perşembe 23. Ankara Film Festivali’nin açılışını yapmak için Ankara’ya gitmeye hazırlanan Şoray, Atatürk Havalimanı’na geldiğinde, geç kaldığını anlayınca uçağa yetişmek için Devlet Sanatçısı sıfatıyla VIP kapısını kullanmak istedi.

Ancak VIP kapısındaki görevli “Buradan sadece VIP geçişleri yapılıyor” diyerek Şoray’ın geçişine engel oldu. Edinilen bilgiye göre görevliye Devlet Sanatçısı olduğunu söyleyen Şoray, VIP kapısından geçebileceğini kibarca anlattı. Ancak görevli Şoray’a “Ben sizin Devlet Sanatçısı olduğunuzu nereden bileceğim hanımefendi. Birçok devlet sanatçısının unvanı iptal edildi” yanıtını verdi.

‘O zaman kart gösterin’

Görevliye Devlet Sanatçısı unvanının kendisinden geri alınmadığını belirten Şoray’a bu kez görevli “O zaman Devlet Sanatçısı kartınızı gösterin” dedi. Görevlinin tavrına çok öfkelenen Şoray, kartı yanında olmasına rağmen göstermek istemedi ve uçağa binmekten vazgeçti.

Olayı haber alan görevlinin amiri hemen duruma müdahale etti ve Şoray’dan özür diledi.

Kendisine gösterilen tavra çok üzüldüğünü anlatan Şoray, görevlinin oradan uzaklaştırılması ve ısrarlar üzerine 5 – 10 dakika bekletilen uçağa binmeyi kabul etti. Şoray havalimanında yaşadığı gerginliği üzerinden atıp akşam saatlerinde Ankara Film Festivali’nin açılışına katıldı.

VIP kapısını daha önce hiç kullanmadığı ortaya çıkan Şoray, dönüşte her zaman olduğu gibi normal kapıyı kullandı. Şoray’a 1991 yılında Devlet Sanatçısı unvanı verilmişti.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika