spot_img
spot_imgspot_img
8.6 C
İstanbul
Cuma, 1 Mart 2024

Türk Hava Yolları Teknik, İş Güvenliği Ödülü’nün (International Safety Award) sahibi oldu

Seçtiklerimiz

Havacılık endüstrisinin uçak ve komponent bakım-onarım alanında faaliyet gösteren ve sektörünün en önemli oyuncularından biri olan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.; İngiltere merkezli British Safety Council (BSC) değerlendirmeleri neticesinde, Uluslararası İş Güvenliği Ödülü’nün (International Safety Award) sahibi oldu.

İş Sağlığı ve Güvenliği alanında dünyadaki en prestijli ödüllerin başında gelen BSC Uluslararası İş Güvenliği Ödülleri, British Safety Council bağımsız jüri üyelerinin 44 farklı ülkeden 1000’e yakın kurumu değerlendirmesiyle sahiplerini buluyor.

Hava Yolları Teknik A.Ş. de 2022 yılındaki iş yeri kazalarını ve işle ilgili hastalıkları önleme yaklaşımı ve çalışanlarının psikolojisine verdiği değer ile bu ödülü almaya hak kazandı.

Uluslararası İş Güvenliği Ödülü ile ilgili açıklamalarda bulunan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. Genel Müdürü Mikail Akbulut: “Yaklaşık 10 bin kişiden oluşan ailemizin her bir ferdi bizim için ayrı değere sahip. Onların çalışma alanlarımızdaki sağlığını korumak ve memnuniyetlerini artırmak ise en öncelikli odağımız. Bu ödül bize büyük ailemiz için attığımız adımların doğru olduğunu gösteriyor. Şirketimizin yükselen başarı grafiğinde önemli katkısı olan çalışma arkadaşlarımızın, çalışan deneyimini geliştirmek için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Atatürk Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı’nda bulunan tesislerinde aynı anda 56 uçağa bakım hizmeti sunan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.; şirket bünyesinde gerçekleştirdiği farkındalık çalışmaları ve sürdürülebilir iş sağlığı ve güvenliği yaklaşımı ile operasyonlarını “sıfır iş kazası” hedefi ile yürütüyor.
Kaynak: haber.aero

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika