spot_img
spot_imgspot_img
8.4 C
İstanbul
Salı, 5 Mart 2024

Türk Hava Yolları, İkinci Pilot Alımları Yapacak

Türk Hava Yolları, ikinci pilot adayları için 'Take-Off Cadet' programı kapsamında ikinci pilot alımları yacak! Detaylar haberimizde

Seçtiklerimiz

Türk Hava Yolları (THY), ikinci pilot adayları için alım yapacak. THY Basın Müşavirliği tarafından yapılan açıklamaya göre, bölüm ayrımı olmaksızın tüm lisans mezunları başvuruda bulunabilecek.

THY, büyüme hedefleri doğrultusunda ikinci pilot adayları yetiştirmek amacıyla iş ilanı yayınladı. Yapılan açıklamaya göre, “Take-Off Cadet” ilanı kapsamında, 01 Ocak 1994 ile 31 Aralık 2003 tarihleri arasında doğan tüm lisans mezunları, THY ailesine katılmak için başvuruda bulunabilir.

"THY Uçağına Yıldırım Çarptı: Hızlı Tepki ve Teknik Uzmanlıkla Güvenli İniş!"

Başvuruda bulunan adaylar istihdam sürecinde başarılı oldukları takdirde, 2 sene boyunca eğitim alacaklar. Eğitim sürecinde adaylara, 2 brüt asgari ücret maaş, konaklama, kira yardımı, yemek kartı, sigorta ve indirimli bilet hakları sağlanacak.

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, alımlarla ilgili görüşlerini paylaştı. Bolat, “Dünyanın en çok noktasına uçan havayolu olarak güçlü finansal yapımız ve geleceğe dönük hedeflerimiz doğrultusunda filomuzu ve çalışan sayımızı artırmaya devam ediyoruz. 2024 yılı sonuna kadar 75 bin kişilik ailemizi, iştiraklerimizle birlikte yapacağımız işe alımlarla 85 bine çıkarmayı hedefliyoruz. Her zaman olduğu gibi önümüzdeki dönemde de bayrağımızı göklerde gururla dalgalandırmaya devam edeceğiz” dedi.

Açık pozisyonlara başvuruların THY’nin kariyer.thy.com adresinden gerçekleştirilebileceği belirtildi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika