spot_img
spot_imgspot_img
10.6 C
İstanbul
Çarşamba, 28 Şubat 2024

Türk Hamamı 2012’de havada

Seçtiklerimiz

Uçan saray, VIP Airbus A380, Suudi Prens El- Velid Bin Talala bu yıl teslim edildiğinde, her meydanda dikkat çekeceğinden şüpheniz olmasın.
 
En zengin Arap unvanını alan Talalın Türkiyede yatırımları olacağını öğrendiğimde daha da heyecanlandım. Belki uçan sarayıyla Türk semalarında görünür. Öte yandan bu sene Amerikaya 7 defa gitmişim. Seattleda Boeing 787nin ilk kullanıcısı Japon ANA için yapılan teslim töreni ve Boeing 747-8Inın roll out programı, HondaJetin Greensborodaki lansmanı, THYnin hat açılışları ve filosuna katılan ilk 777yle Seattledan uçuş.
 
Ayrıca Airbusın merkezi Fransa Toulousea da dünyanın en büyük yolcu uçağı A380in gökyüzündeki ilk mağazalı hali, en sessiz first class kabini gibi çeşitli konseptler altında değişik havayolları için yapılan kabin dizaynlarını da ilk test edenlerden oldum.
 
 A380 VIP – Arap dünyasının en zengin ismi Talal, dünyanın en büyük uçağı A380in VIP kullanıcısı olacak.
 
 Efsane jumbo 747 dönüyor
 
Saatte 1.053 kilometre ile dünyanın en hızlı ve en uzun yolcu uçağı unvanını alan 747-8I, gözde konumunu yeniden kazanmak için önemli bir adımattı. Havadaki enli yarışta 747yle A380in rekabetine daha fazla şahit olacağız. Türkiye ise yılı büyüyerek tamamladı, ancak ekonomideki çalkantılar sebebiyle havayollarımızın krlılık oranları düştü. Küresel anlamda ise havayolları 2011de 6.9milyar dolar gelir beklerken, 2012 için zarar endişesi var. Uçak üreticileri Airbus ve Boeing ise yılı rekor siparişlerle kapattı. Uçak talepleri ise ekonominin büyüdüğü Doğu yarımküreden geldi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika