spot_img
spot_imgspot_img
15.3 C
İstanbul
Salı, 16 Nisan 2024

Tokat Havaalanı’nda Geri Sayım Başladı

Seçtiklerimiz

Tokat Havaalanı’nda Geri Sayım Başladı

       

Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Arat, Borajet’in 15 gün içinde her gün İstanbul, haftada iki gün Ankara olmak üzere seferlerine başlayacağını kaydetti.

       

Borajet yetkilileri tarafından TSO’da havaalanında görev yapacak personele eğitim verilmeye başladı. Yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Arat, Borajet tarafından İstanbul’dan Tokat’a günlük iki sefer, Ankara’ya ise hafta da iki gün seferlerin düzenleneceğini kaydetti. Borajet’in Türkiye’de hiç olmayan küçük tip uçaklarla uçuşa başlayacakları planlandığını hatırlatan Başkan Arat, "Bugün burada Borajet Tokat yer hizmetlerinin eğitimi yapılıyor. Yaklaşık bir 15 günlük süre içerisinde Borajet Tokat Havaalanı’na inecek. Aldığımız bilgilere göre, İstanbul’dan günlük düzenli olarak iki sefer yapılacak. İstanbul’dan Tokat’a uçak sabah saat 06.00’da, uçağın dönüşü ise Tokat’tan sabah saat 08.00’da olacak. Akşam saatlerinde ise İstanbul’dan Tokat’a 19.00’da, Tokat’tan İstanbul’a geri dönüş 21.00 olarak düzenlendi. Haftada iki gün yani pazartesi ve cuma ise Tokat Ankara seferleri yapılacak. Tokat-Ankara seferlerinin saati ile ilgili bir bilgi veremiyoruz. Ama pazartesi uçuşları sabah, cuma uçuşları öğleden sonra gerçekleşecek. Bu çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

       

        Borajet Yer İşletme Müdürü Emre Kaytan ise Tokat Havaalanı ile ilgili sıkıntıları olmadığını, eğitim çalışmaları ile start verdiklerini söyledi.
         

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika