spot_img
spot_imgspot_img
17.2 C
İstanbul
Pazar, 21 Nisan 2024

TNT Airways’de ‘Boeing’ heyecanı

Seçtiklerimiz

TNT Airways, Guggenheim Aviation Partners ile yaptığı anlaşmayla LLC Boeing 777-200 tipi üç adet Kargo Nakliye uçağı aldı.

       

Anlaşma kapsamında ilk uçak Temmuz 2011’de teslim edilerek hizmete girecek olup, diğer iki uçağın da 2011 sonuna kadar hizmete girmesi bekleniyor. B777 nakliye uçaklarının Avrupa ile Asya arasında uzun rotalarda uçması planlanıyor. Bu rotalarda TNT dört adet B747-400ERF’ten oluşan filosuyla hizmet veriyor. Yeni B777 kargo uçakları TNT’nin Asya’da büyüme hedefini destekliyor.

       

B777 kargo uçağı 107 tonluk azami taşıma kapasitesine sahip ve 13 bin kilometrenin üstündeki mesafelerde daha fazla yük taşıyabiliyor.

       

TNT Global Hava Ağı Genel Müdürü Niky Terzakis, anlaşmaya ilişkin yaptığı açıklamada, "Gugggenheim ile bu uçaklar için bu anlaşmayı yapmış olmaktan çok mutluyuz ve bu yeni uçak tipini filomuza katacak olmaktan heyecan duyuyoruz. 747’de olduğu gibi B777 de gelişmiş ve çok başarılı bir üründür ve mevcut uçaklar arasında en yüksek yakıt verimliliğini sağlayan B777’nin performansı da 747’nin kapasitesine hemen hemen denktir. Performans ve çok yönlülük açısından bizim yaptığımız uzun mesafeli kargo hizmetleri

       

için mükemmel olan bu uçaklar işlerimizi ve ağımızı genişletirken aynı zamanda CO2 emisyonlarının azaltılmasında da olumlu bir etkiye sahip olacak" dedi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika