spot_img
spot_imgspot_img
21.8 C
İstanbul
Cumartesi, 25 Mayıs 2024

THY’de koltuk seçimi artık ücretli

Seçtiklerimiz

Türk Hava Yolları (THY) ekonomi sınıfı koltukları 12 kasım 2020 tarihinden itibaren uçuş tarihi 1 Ocak 2021 sonrası için ücretli olarak seçime sunacak.

THY yeni almış olduğu kararla ekonomi sınıfındaki koltuk yer seçimleri için yurtiçi-yurtdışı gözetmeksizin ekstra ücret isteyecek.

Business Class yolcuları ise tüm iç hat ve dış hat uçuşlarında kabin koltuk seçimi check-in süresi bitene kadar ücretsiz olarak gerçekleştirmeye devam edecek.

İç hat uçuşlarında standart koltuk ücreti 35 TL, dış hatlarda ise 9-39 dolar arası olacak.Diz mesafesi geniş koltuklarda iç hat seferlerinde 50 TL, dış hatlarda ise 19 ile 109 dolar arasında değişecek.

İç hat uçuşlarında Economy Class kabinde ExtraFly ve PremiumFly paket seçimlerinde standart koltuklar uçuşa 1,5 saat kalana kadar ücretsiz olarak, EcoFly paket seçimlerinde standart koltuklar uçuşa 6 saat kalana kadar ücretli olarak sunulacak.Miles&Smiles “Elite” ve “Elite Plus” üyesi yolcular iç hat uçuşlarında, standart koltukları tüm paketler için ilgili süreler dahilinde ücretsiz olarak seçebilecekler. Ödül biletlerde ve AnadoluJet uçuşlarında bu uygulama geçerli olmayacak.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika