spot_img
spot_imgspot_img
30.4 C
İstanbul
Pazartesi, 22 Temmuz 2024

THY ve TAV’dan kan bağışı kampanyası

Seçtiklerimiz

Kampanya dolayısıyla Atatürk İç Hatlar Terminali’nde düzenlenen törende konuşan THY Genel Müdürü Temel Kotil, bir kişinin verebileceği en güzel hediyenin kan ve organ bağışı olduğunu belirterek, düzenli olarak kan bağışında bulunan biri olarak kendisini fiziksel ve ruhsal açıdan çok iyi hissettiğini söyledi. 
 

THY ve TAV personelinin yanı sıra havalimanı yolcularını da kan bağışında bulunmaya davet ettiklerini ifade eden Kotil, "İnsanların yanında olmak gerekiyor. Kan veren insan kendini çok güzel hissediyor. Kan, bizim gönlümüzden, kalbimizden geliyor. Yapılacak en güzel hediye" şeklinde konuştu. 

 

TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü de, böylesi kutsal bir göreve ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, 18 bin çalışanı ile THY ve 21 bin çalışanı ile TAV’ın daha fazla kan toplanması için güç birliği yapacağını kaydetti. 

 

Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar da, kanın yapayı olmayan, dışarıdan alınamayan ve para ile temin edilemeyen hayati bir sıvı olduğunu belirterek, "Kan bağışlamak üstelik bağışladığınız insanı bilmediğiniz için çok kutsal bir olay. Allah rızası için yapılabilecek bir şey. Dolayısıyla biz inanıyoruz ki kan bağışını yapanlar Allah’ın rızasını da kazanmış oluyorlar" dedi. 

 

"Türkiye’nin yılda 1 milyon 800 bin ünite kana ihtiyacı var. Şu anda biz 1 milyon 300 bin ünite kan temin edebiliyoruz. İnşallah 2013 yılı itibarıyla biz Türkiye’nin ihtiyacı olan kanı toplayıp vatandaşımızın ihtiyacını karşılamış olacağız" diyen Akar, hastanelerin tümünde Türk Kızılayı’nın gönüllü ve güvenilir donörlerden topladığı kanların kullanılmış olacağını ifade etti. 

 

THY’nin aynı zamanda Türk Kızılayı’nın taşıma sponsoru olduğunu hatırlatan Akar, Van depremi ve Somali operasyonları sırasında katkıları için THY’ye teşekkür de etti. 

 

Akar, THY ile "İyiliğe Kanat Açıyoruz" parolasıyla başlattıkları kan bağışı kampanyasının birinci ve ikinci aşamalarında 6 bin ünite kan bağışının toplandığını sözlerine ekledi. 

 

Konuşmaların ardından Kotil ve Ünlü, kan bağışında bulundu. 

 

Kan bağışı kampanyası çerçevesinde, 2’si dış hatlar biri de iç hatlarda olmak üzere 3 noktada kan bağışı noktası oluşturuldu. 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika