spot_img
spot_imgspot_img
17.7 C
İstanbul
Pazartesi, 20 Mayıs 2024

THY ve TAV, 500 kişiyi iş sahibi yaptı

Seçtiklerimiz

Türk Hava Yolları (THY) ile TAV Havalimanları Holding’in yer işletme hizmeti HAVAŞ tarafından kurulan Turkish Graund Service (TGS), Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yabancı havayollarına hizmet vermeye başladı.

       

5 havalimanında 5 binin üzerinde istihdam sağlayan şirket, Sabiha Gökçen Havalimanı’nda da 500’ün üzerinde kişiye iş imkanı sundu. TGS, 31 Aralık 2009’da faaliyete geçtiği günden bu yana İstanbul Atatürk, Ankara Esenboğa, İzmir Adnan Menderes, Adana ve Antalya havalimanlarında hizmet veriyor.

       

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda 9 Şubat’ta ‘yolcu trafik, yük kontrolü ve haberleşme, ramp ile gözetim ve yönetim hizmetleri’ vermek üzere Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden (SHGM) A Grubu Dış Hat Çalışma Ruhsatı ön izni alan TGS, gerekli teçhizat alımını ve personel eğitimini tamamlayıp tüm gereklilikleri yerine getirerek 8 Temmuz’da çalışma ruhsatı aldı. Bugüne kadar 5 havalimanında sadece THY ve Anadolujet uçakları ile yolcularına hizmet sunan şirket, dünden itibaren Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yabancı havayollarına da hizmet vermeye başladı. THY ve TAV’ın kurduğu TGS, hizmet verdiği havalimanlarında yerli ve yabancı havayolu şirketlerinin 250 bin uçağına hizmet sunmayı ve ilk yıl 100 milyon TL’nin üzerinde ciro elde etmeyi hedefliyor. Hamdi Topçu’nun yönetim kurulu başkanlığını üstlendiği TGS’nin yönetim kurulunda, Dr. M. Sani Şener (TAV CEO’su-Yönetim Kurulu Başkan Vekili), Prof. Dr. Cemal Şanlı (THY), Kazım Çalışkan (THY), Müjdat Yücel (HAVAŞ) ve Serkan Kaptan (TAV) yer alıyor. Şirketin genel müdürlüğüne de, THY’nin eski Yer İşletme Başkanı Hüseyin Keskin getirildi.

       

 

       

         

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika