spot_img
spot_imgspot_img
13.6 C
İstanbul
Cumartesi, 2 Mart 2024

THY ve Malindo arasında Interline ve SPA işbirliği

Seçtiklerimiz

Türk Hava Yolları ile Malezya menşeli Malindo Air arasında, iki taşıyıcıyı da yeni marketlere ulaştıracak ve misafirlerine daha da uygun yolculuk seçenekleri sunmasına imkan tanıyacak Interline ve Özel Prorasyon Anlaşması (SPA) işbirliği başladı. 
 
Dünyanın iki kıta üzerinde kurulmuş tek şehri olarak Doğu ile Batı arasında köprü vazifesi gören İstanbul’u ana uçuş ve aktarma merkezi olarak kullanan Türk Hava Yolları, 240 yurtdışı noktasına sefer gerçekleştiriyor. Söz konusu işbirliği, İstanbul’un coğrafi konumunun getirmiş olduğu avantaj sayesinde yolculara çok daha rahat bir seyahat imkanı sağlayacaktır. 
 
 Malindo Air, mevcutta Hindistan Yarımadası, Güney Hindistan, Asya bölgesi, Çin ve Avustralya’da 12 ülkedeki 40 şehre haftalık 800 frekans sefer düzenlemektedir ve ayrıca yeni birçok şehre de yıl içerinse sefer başlatmayı planlamaktadır. 
 
 Malindo Air CEO’su Chandran Rama Muthy, “Bu yeni interline bilet anlaşması göklerdeki bir işbirliğidir ve bu anlaşma sayesinde Avrupa ile Asya arası seyahat eden yolcular daha kolay bağlantılar bulabileceklerdir. Interline işbirliği sayesinde bu bölgeden yapılacak yolculuklar daha akıcı hale gelecek, Malindo Air’ın frequent flier yolcuları kazançlı çıkacak ve müşterilerimize Türkiye ve ötesi için daha çok seçenek sunulabilecektir, ” dedi. 
 
 Chandran ayrıca, “Türk Hava Yolları ile gerçekleştirilen işbirliğiyle Malindo Air, daha çok sefer, bağlantı ve destinasyonu networküne ekleyerek genişlemeye devam etmektedir. Malindo Air böylece Avustralya ve Asya bölgesi arası seyahatlere yeni bir seçenek getirebilmiştir. Türk Hava Yolları ile olan interline işbirliği bizlere diğer uygun havayolları ile interline ve codeshare yapabilme kapılarını açmıştır, ” diye konuştu. 
 
 Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkan vekili Doç. Dr. Temel Kotil, anlaşmaya yönelik olarak; “İki ülke arası sürekli büyüyen ilişkilere bağlantılı olarak, Malindo Air ile işbirliğimiz ticari açıdan havayollarımıza büyük katkılar sağlayacaktır. Birlikte, yolcularımıza çeşitli seyahat alternatifleri sunabilecek ve nihayetinde Avrupa ve Asya arası trafiğin artmasını sağlayabileceğiz ” dedi.
 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika