spot_img
spot_imgspot_img
29 C
İstanbul
Cuma, 14 Haziran 2024

Thy Uçağına Nazilli İsmi Verildi

Seçtiklerimiz

Nazili Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın bir hayali daha gerçek oldu.

 

2009 yılında seçilmesi halinde vaatleri arasında yer alan Nazilli’yi Marka Kent yapma projesini adım adım gerçekleştiren Belediye Başkanı Haluk Alıcık, geçtiğimiz 21 Martta gerçekleştirilen 8. Nazilli Uluslararası Nevruz Şenliklerinde yaptığı açıklama ile mutluluğunu dile getiren Başkan Alıcık, “Nazilli’yi marka şehir yapma sözlerimizi tek tek yerine getiriyoruz. Nazilli ismi artık Türk Hava Yollarımıza ait bir uçağımızla göklerde de yer alacak” dedi.

 

2009 yılından bu yana hayata geçirdikleri projelerle Türkiye’de birçok ilki gerçekleştiren Haluk Alıcık, ilçenin ismini bir uçağa verdirmeyi başararak Aydın’da bir ilki daha gerçekleştirdi. Başkan Alıcık, uzun süredir Ankara’da yaptığı ziyaretler ve girişimler sonucunda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın onayını alarak Türk Hava Yollarına ait Anadolu Jet Airbus 304 tipi yolcu uçağına ‘Nazilli’ isminin verilmesini sağladı.

Bakan Arslan’a teşekkürlerini ileten Başkan Alıcık, “Öncelikle Sayın Bakanımız Ahmet Arslan’a çok teşekkür ediyorum. Artık Nazilli ismi taşıyan bir uçağımız var. İsmimizi taşıyan bu uçak sayesinde yurt içinde ve yurt dışında ki her seferde tanınacağız. Bu, marka şehir olma yolunda bize büyük katkı sağlayacaktır. Yurt içi ve yurt dışında markamızı taşıyan otobüslerimizin gittiği her yerde de ismimiz artık biliniyor. Nazilli ismi artık göklerde de yer alacak” dedi.

 

Sosyal medyada da büyük ses getiren Nazilli ismini taşıyan uçak, paylaşımlarla her geçen gün beğenme sayısını artırmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika