spot_img
spot_imgspot_img
21.6 C
İstanbul
Cuma, 12 Nisan 2024

THY uçağı arızalanınca sefer iptal edildi

Seçtiklerimiz

Saat 11.55’te Kastamonu Havalimanından İstanbul’a hareket etmesi gereken Beoing 737 tipi yolcu uçağının motorunda arıza tespit edilmesi üzerine, teknik heyet uçağın havalanamayacağına karar verdi. THY yetkilileri, arızanın giderilmesi amacıyla teknik yardım isterken, yolcular seferin iptal edilmesi nedeniyle evlerine gönderildi. Konuyla ilgili bilgi veren yetkililer, arızayı doğrularken Kastamonu’ya gelecek ekibin gerekli kontrol ve müdahaleyi yapmasından sonra uçağa kalkış izni verileceğini bildirdi. Saat 11.55’te hareket etmesi gereken uçağın arızalanması sonucu uçak seferlerinin iptal edilmesine yolcular tepki gösterdi. THY yetkilileri, uçağın arızasının giderilmeye çalışıldığını belirterek yolculara Kastamonu Havalimanına saat 16.00’da gelmelerini istedi. Sefer saatini saat 16.00’ya kaydıran THY yetkilileri, bir müddet sonra tekrar bir açıklama yaparak bugünlük seferlerin iptal edildiğini açıkladı.

Bunun üzerine kendilerine net bir açıklama yapmayan THY yetkilileri ile havalimanı yetkililerine yolcular tepki gösterdi. Yolculardan bazıları mağdur edildiklerini belirterek, yetkililerin net bir açıklama yapmaktan kaçındıklarını kaydetti. Uçağın arızalanmasını normal karşılayan bazı yolcularda, "Uçak arızalanabilir. Biz buna kızmıyoruz. Çıkıp bize net bir açıklama yapmıyorlar. 4-5 saattir bizi bekletiyorlar. Bazı yolcular havalimanından ayrıldı. Saat 16.00’da uçak havalanacak diye buraya gelecek. Fakat seferlerin tamamen iptal edildiğini bilmiyorlar. Biz, yetkililerin bu şekilde farklı saatler belirtmesi sonrası ‘uçak seferleri iptal’ demesine kızıyoruz. Saatlerdir burada bekliyoruz" dediler.

Öte yandan 170 yolcu kapasiteli Beoing 737 tipi yolcu uçağında çok az sayıda boş koltukların olduğu öğrenildi. İptal edilen uçak seferinin 26 Eylül Perşembe günü aynı saatte daha büyük bir yolcu uçağı getirilerek sağlanacağı belirtildi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika