spot_img
spot_imgspot_img
27.7 C
İstanbul
Perşembe, 20 Haziran 2024

THY-RCI global işbirliği için adım attı

Seçtiklerimiz

Bahamalar ve Karayipler için Miami’ye ekonomi uçuş bileti de dahil 4 bin 500 TL’ye de 9 gece 10 gün tatil imkânı sunan şirket, 3 haftada 780 kişilik rezervasyon aldı. Miami seferlerinde sadece ekonomi ve business uçan THY ise gördüğü yoğun ilgi sonrasında comfort uçuşlarını açtı. Royal Caribbean’ın Türkiye uçuşlu seferlerinde sadece THY ile işbirliği yaptığını aktaran RCI Türkiye İletişim Pazarlama Direktörü Cihangir Canıyılmaz, "Şimdi de THY ile RCI global bir işbirliği için adım attı" dedi.

THY’nin Miami seferlerinde comfort’u açması satışlarınızı nasıl etkiledi?

THY Miami seferlerini ekonomi ve business şeklinde ayarlamıştı. Ancak gelen yoğun talep sonrasında comfort da satmaya başladı. Bu da satışlarımıza yaklaşık yüzde 30’luk bir katkı sağladı. 500 euroluk bir farkla insanları comfort uçuruyoruz.

Bahama-Karayipler turu satışları nasıl gidiyor?

Hedefimiz 2016 sonuna kadar 7 bin kişiye ulaşmak. 3 haftada bunun 780’ini sattık. Bu süreçte Türkiye’nin önde gelen 18 büyük firması da Karayipler ve Bahamalar’da bayi toplantıları yapmak için talepte bulundu. Bu rakamlar bize hedeflerimizi rahatlıkla aşacağımızı gösterdi. Türkler tarihinde ilk defa bu kadar Karayipler’e gidiyor.

Bu yoğun talebi neye bağlıyorsunuz?

THY’nin Miami’ye direk seferlerinin olması, THY-RCI’nin işbirliği bir de Bodrum tatili fiyatına cruise turu alınabilmesi bu talep patlamasında etkili oldu. THY’nin direkt sefer başlatması da bizim satışlarımıza en az yüzde 50 katkı sağladı.

DUBAİLİ İTALYA’YA THY İLE UÇACAK

RCI ile THY arasında uzun vadede global bir partnerlik hayata geçebilir mi?

THY gibi dev bir markayla yaptığımız işbirliği ve bunun satışlarımıza sağladığı katkı şirket genel merkezinde memnuniyetle karşılanıyor. Aynı şekilde cruise turlarının kazandırdığı ivmeyle THY’nin bu alanda daha aktif yer almak istemesi heyecan yaratıyor. Bu durum yeni projeleri de masaya getiriyor. İlerleyen süreçte cruise turu alan Çinli bir misafirimizi Miami’ye ya da Dubaili bir konuğumuzu İtalya’ya THY ile uçurabiliriz. Yani RCI dünyadaki tüm uçuşlarında, seferleri olduğu sürece THY ile çalışabilir. Her iki şirket globalde yeni projeler geliştirmek için adım attı, görüşmeler devam ediyor.

HER YIL YÜZDE 30 BÜYÜYOR

RCI Türkiye Genel Müdürü Bülent Tatlav, THY ile yapılan işbirliğinin Türkiye’ye uğrayan cruise gemilerinin sayısını artıracağını söyledi. Tatlav, şunları anlattı: "Türkiye’nin dünya cruise turizminden aldığı pay çok düşük. Bunun en büyük nedeni de ülkemizdeki cruise limanlarının yetersizliği. Ancak THY seferleriyle birlikte insanlar cruise turlarını tanıdı ve Türk müşterinin buna olan ilgisi arttı. Bu sayı daha da yükselecek. Bu durum cruise şirketlerinin de ilgisini çekecektir. İnşaatı devam eden cruise limanların hayata geçmesiyle birlikte Türkiye’nin sektörde daha da büyük bir ivme kazanacağına inanıyorum. Çünkü sektör her yıl ortalama yüzde 30 büyüyor."

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika