spot_img
spot_imgspot_img
27.7 C
İstanbul
Pazartesi, 17 Haziran 2024

THY Pilot ve Kabin Ekiplerinden Örnek Davranış

Seçtiklerimiz

TÜRK Hava Yolları’nın (THY),  23 Mart tarihinde Brüksel-İstanbul uçağında görev yapan pilot ve kabin görevlilerinin,  Brüksel Havalimanı’nda grev nedeniyle uçaklarının temizlenemeyeceğini öğrenince kabin temizliğini kendilerinin yaptığı ortaya çıktı.

İki uçuş ekip üyeleri  özverili çalışmaları nedeniyle THY yöneticileri tarafından ödüllendirildi

 
THY’nin 23 Mart tarihinde Belçika’nın başkenti Brüksel’deki havalimanında  sıra dışı bir çalışmaya  imza attıkları ortaya çıktı.  Brüksel-İstanbul uçuşunu yapmaya hazırlanan THY’nin iki uçuş ekibi, Brüksel Havalimanı’nda devam eden grev nedeniyle uçağın temizlenemeyeceğini öğrendi.

TK1944 ve TK1940 sefer sayılı uçuşlarda görev yapan kabin ve kokpit ekibi bunun üzerine uçakları birlikte temizlemeye karar verdi. Uçakların olası tehiri ve yolcu memnuniyetsizliğini engellemek için kabin temizliğini büyük özveriyle yapan iki ekibe THY yöneticileri tarafından ‘+1’ ödülü verildi. Türk Hava Yolları’nın kurum içi dergisi olan Empathy’e o seferlerde görev yapan bazı pilotlar konuştu.

 
ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPTIK
 
Uçağın temizlenemeyeceğini ilk öğrenen kişi olan sorumlu kaptan pilot Tankut Aysel, sorumluluk alma karanını nasıl verdiğini şöyle anlattı:
 
"Kokpitten çıktığımızda istasyon sorumlularından grev olduğunu ve uçağımızın temizliğinin yapılmayacağını öğrendik. Pilotluk eğitimlerinde o anki şartları değerlendirip en doğru adımı atmamız gerektiğini öğreniriz.

Ekip arkadaşlarımızın da gönüllü ve istekli olduğunu görerek temizlik konusunda yardımcı olabileceğimizi aktardık. İki ekibin özverili çalışmasıyla uçağımız sefere zamanında çıktı.Biz sadece üzerimize düşeni yaptık"

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika