spot_img
spot_imgspot_img
21.6 C
İstanbul
Perşembe, 21 Eylül 2023

THY Pilot Olma Hayalini Gerçekleştirdi

Seçtiklerimiz

Pek çok kişinin uçma hayalini gerçekleştiren Türk Hava Yolları (THY), Ukraynalı Leonid Mateyev’in de pilot olma hayalini gerçekleştirdi

 

Ukrayna’nın en çok izlenen TV kanallarından olan Noviy Kanal’ın "Hayallerinizi Gerçekleştiriyoruz" adlı yeni şov programına üvey babasının hayalini yazan Oleksandr Rozvajaev adlı çocuk, üvey babası Leonid Mateyev’in pilot olma hayalini gerçekleştirmesine vesile oldu.

 

Programın sunucusu birçok kişinin otomobil sürmekten hatta uçmaktan korktuğunu fakat birisinin bırakın uçmayı pilot olmayı hayal ettiğini söyleyerek başlattı.

 

Konuya ilişkin Cihan Haber Ajansı’na bilgi veren THY Ukrayna Genel Müdürü Erol Akçal; "Ukrayna’daki Noviy Kanal, bir program yapıyor ‘hayallerinizi gerçekleştiriyoruz’ diye. Şu anda Ukrayna’da en çok izlenen TV kanalı. Bir kadının oğlu üvey babasının pilot olma hayalinin gerçekleştirilmesi için her yere mektup yazıyor. En sonunda Noviy Kanal çocuğun dileğini kabul etmiş ve bizle temasa geçtiler. Biz de günübirlik olarak bu adamı ve kanal çalışanlarını aldık Türkiye’ye götürdük simülatörün içerisine koyduk ve adam uçar gibi yaptı. Bir gün misafirimiz oldular bütün masraflarını biz karşıladık. Ertesi günde dönüp geldiler. Adam çok mutlu oldu. Hayatı boyunca unutmayacağı güzel bir anı oluştu" dedi.

 

Leonid Mateyev’in eşi İnna Mateyeva yaptığı açıklamada; eşi ile 10 yıldır evli olduklarını tanıştığı günden beri tek hayalinin bir uçağı uçurmak olduğunu belirtti.

 

Simülatörde zor anlar yaşadığı ve çok heyecanlandığı görülen Mateyiv, THY tesislerinde yaşadığı uçuş tecrübesine destek olanlara teşekkür etti. Mateyiv, bütün hayatı boyunca pilot olmak istediğini ve hala bir uçağın kokpitinde bulunduğuna ve uçağı kaldırma tecrübesi yaşadığına inanamadığını söyledi.

 

Mayıs ayında da Ukraynalı bir çocuğu da Avrupa’da THY’nin sponsoru olduğu basketbol ligine götürecekleri bilgisini veren Erol Akçal, hayalleri gerçekleştirmek kanalı altında bu tür etkinliklere katılmakla birlikte Ukraynalılara, Türklerin kültürel zenginliklerinin misafirperverliklerinin anlatıklarını söyledi.

 

28 Nisan akşamında prime timeda gösterilen ‘hayalleriniz gerçekleştiriyoruz’ programına konuk olan Erol Akçal, burada Leonid Mateyiv’in ailesine Türkiye’nin herhangi bir noktasına uçmasına imkan veren uçak biletini hediye etti.

 

Leonid Mateyev’e bir de THY uçak maketi veren Akçal, yeni pilotumuzu kutluyorum demesi üzerine Mateyev sahneden sevinç çığlıkları attı.

 

Sunucuya da el yapımı bir çini porselen veren Akçal, konuşmasında THY’nin hayalleri gerçekleştirdiğini söyleyerek THY’nin tanıtımını yaptı.

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika