spot_img
spot_imgspot_img
24.7 C
İstanbul
Perşembe, 13 Haziran 2024

THY’nin Rusya’da uçtuğu şehir sayısı 10’a yükseldi

Seçtiklerimiz

Rus medya kuruluşları Gazprom Medya, Komsomolskaya Pravda Medya Holding, RBC Haber Ajansı, Forbes Dergisi, OK! Magazine dergisi, Geo dergisi, Vechernyaya Moskova gazetesi, Women’s Secret dergisi temsilcilerinden oluşan bir basın heyeti Türkiye’deki ortakları Global Connection’ın daveti ile Türkiye’yi ziyaret etti.

Rus gazeteciler, Antalya ve İstanbul ziyaretleri sırasında THY yöneticileri ile bir akşam yemeği yiyerek söyleşi yaptı. Söyleşide Rusya’daki ruble krizine rağmen THY’nin bu ülkedeki yükselişinin sürdüğü belirtildi.

THY Kuzey Amerika ve Avrupa’dan sorumlu Pazarlama ve Satış Başkan Yardımcısı Mustafa Doğan ile birlikte Rus gazetecileri ağırlayan THY Rusya Genel Müdürü Mefail Deribaş’ın verdiği bilgiye göre, THY’nin Rusya’da uçtuğu şehir sayısı 10’a çıktı. Moskova’da iki havalimanına uçan THY’nin ayrıca, St.Petersburg, Rоstоv, Ufa, Ekаterinburg, Soçi, Kazan ve Novosibirsk’e seferleri var.

Sağlık turizmi de Ruslar’ın ilgisini çekti Rus gazeteciler, İstanbul ziyareti kapsamında Amerikan Hastanesi ve Koç Üniversitesi Hastanesi yetkililerinden tıp dünyasındaki son gelişmelerin her iki hastanede de uygulamaları konusunda brifing aldılar. Hastane yetkilileri, Rusya Federasyonu ile olan hasta ilişkileri konusunda da bilgi verdiler.

Antalya’ya Gazprom’dan davet

Türkiye ziyaretleri sırasında Rus gazetecilerin ilk durağı Antalya oldu. Titanic Deluxe Hotel’de Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Abdurrahman Yılmaz ile bir araya gelen Rus gazeteciler, Antalya’nın yatırımlarını ve projelerini incelediler.

Rus gazetecilere, Antalya’da bu yılın kasım ayında yapılacak G20 Zirvesi ve 2016’da yapılacak Expo’dan da söz eden Yılmaz, Rus medyasına ve Global Connection’a teşekkür etti.

Görüşme sırasında; Gazprom Holding yetkilisi, Gazprom Yönetim Kurulu Başkanı’nın Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Menderes Türel’e bir mektubunu sundu.

Rus basın heyeti daha sonra OTI gruba ait olan ve ağırlıklı olarak Rus turistleri ağırlayan Xanadu Resort Belek oteli ziyaret ettiler.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika