spot_img
spot_imgspot_img
18 C
İstanbul
Perşembe, 25 Nisan 2024

THY’nin inanılmaz büyümesine eşlik ediyoruz

Seçtiklerimiz

THY, bir yıl içinde filosuna katmayı planladığı 24 yeni uçaktan iki Airbus’ı dün teslim aldı. Birisi yolcu taşımada, diğeri kargoda kullanılacak iki Airbus’ın teslim töreninde konuşan Doğu Avrupa ve Asya Satış Başkanı Andreas Kramer, “THY’nin inanılmaz büyümesine eşlik ediyoruz” dedi.

       

TÜRK Hava Yolları, 1 yıl içinde filosuna katacağı 24 yeni uçaktan yolcu taşımacılığında kullanılacak Airbus A 330-300 ile kargo taşımada kullanılacak Airbus A330-200 F tipi uçakları Fransa Toulouse kentinde törenle teslim aldı. Airbus Doğu Avrupa ve Asya Satış Başkanı Andreas Kramer, THY’nin şu anda 68 Airbus uçağı kullanıdığını ve 34 de siparişi bulunduğunu belirterek, “THY’nin inanılmaz büyümesine eşlik ediyoruz. THY’nin en büyük ve en genç havayolu olma sürecinde beraber olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

       

Büyümeye yardımcı olacak

       

Andreas Kramer yeni bir modelin ilk teslimatını yapmalarının kendileri için özel bir durum olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu: “Airbus A330-300 ve A 330-200 F’in Türkiye’de ilk müşterisi olmasını kutluyorum. A 330’lar çok verimli, teknolojik olarak çok gelişmiş, yolcu dostu bir uçak. THY’nin büyümesinde ve uluslararası alandaki durumunun pekişmesine yardımcı olacak. Bu iki yeni uçak THY’nin büyüme stratejisine avantaj sağlayacak. THY inanılmaz büyümesine bir adım daha atmış oldu.”

       

Filoyu güçlendiriyoruz

       

Toulese’taki Airbus Tesisleri’nde 2 uçağı teslim alan THY Kargo Başkanı Soner Akkurt, THY’nin sürekli büyüme stratejisi içinde olduğunu ve filosunu büyütmeye devam ettiğini belirterek, şunları söyledi: “THY şu anda iki yeni uçağıyla çok daha yükseğe uçuyor. THY devamlı olarak büyüme stratejisi ile daha fazla uçuş noktaları eklemeyi ve filosunu büyütmeye devam ediyor. Bu yıl içerisinde 8 destinasyon açtı. Uçuş noktası sayısını 119’dan 127’ye çıkardı. Yeni uçaklarımızla filomuzu daha güçlendiriyoruz. Şu anda filomuzda 145 uçağımız bulunuyor. Yeni uçaklar geniş gövdeli ve uzun mesafeli. 2011 içerisinde filo sayısı 184’e, 2012’de de 205’e çıkacak. THY, Avrupa’nın en genç filosu olmaya devam ediyor.”

       

9’uncu sıraya yükseldi

       

THY Kargo’nun küresel pazardaki payının bu uçaklarla artacağını ifade eden Akkurt, “Şu anda 4 kargo uçağımız var. Bunlar Airbus A310’lar. 2010 yılının ilk 6 ayında payımızı yüzde 40 artırdık. En güçlü havayollarından birisi olarak dünyada en iyi kargo taşıyıcısı olarak 9’uncu sıraya yükseldik gelirde de 38’inci sıradayız. Hedef; her zaman daha iyisini kazanmak. Yepyeni uçaklarımızla Airbus ve THY arasındaki ilişkiler daha da güçlenecek” diye konuştu.

       

Uçaklara yeni kabin tasarımı yapılacak

       

THY’nin yeni renklerine boyanan A 330-300’un kuyruk tescili TC-JNH olurken, uçağa ‘Topkapı’ ismi verildi. Kargo uçağının ismi de ‘Meriç’ oldu. İlk iki uçak 30 Eylül-3 Ekim tarihleri arasında Atatürk Havalimanı’nda yapılacak Airex Sivil Havacılık Fuarı’nda tanıtılacak. THY, A330-300 ve 777-300ER uçakları için yeni kabin tasarımına da geçiyor. Uçaklarda canlı yayın, internet ile cep telefonlarıyla mesajlaşma imkanı sunulacak.

       

Yeni hatlar açılıyor

       

THY’nin filosuna kattığı yeni uzun menzilli uçaklarla beraber yeni hatlarına da uçabilecek. THY, uzun menzilde WashingtonDC, Atlanta, Los Angeles ve Ho Chi Minh City hatlarını açacak. THY filosuna 1 yıl içinde 12 Boeing 777-300ER, 11 A330-300 ve kargo modeli 2 adet A330-200F uçağı katacak.
         

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika