spot_img
spot_imgspot_img
26.2 C
İstanbul
Cumartesi, 13 Temmuz 2024

THY’nin BH Airlines ile ortaklığı yürümedi

Seçtiklerimiz

Gazetenin İstanbul muhabiri Amina Şeçeroviç’in sorularına cevap veren THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, BH Airlines’ın güçlü bir firma olmasını istediklerinden dolayı ellerinden gelen bütün destek ve tecrübeleri verdiklerini ancak Bosna-Hersek Federasyonu hükümetinin anlaşılan sorumlulukları yerine getirmediğini söyledi.

Plan, proje ve tavsiyelerini sunduklarını, fakat karşı taraftan gerekli kararların yerine getirilmediğini belirten Topçu, şunları aktardı: "BH Airlines’ın müdürü istifa ettikten sonra 10 ay yeni müdür seçilmedi ve önemli stratejik kararları onaylayacak yetkili olmadı. BH Airlines’ın genel müdürü Altan Büyükyılmaz, 3 aydır Ulaştırma Bakanı’ndan görüşme tarihi alamadı.

Teklif olarak sunduğumuz birçok uçuş seferlerini gerçekleştiremedik. Bu ve benzeri sorunlarla ilgili Bosna-Hersek Başbakanı’na mektup gönderdik, cevap alamadık. Sorunlarımızın en büyük nedeni karşı taraftan ilgi olmamasıdır. BH Airlines’ın borçları vardı, 2011 yılında firma çok zor durumdaydı, biz de sermaye yükseltme kararı aldık. Borçların çoğu kapanmış oldu, fakat Bosna-Hersek Federasyonu hükümeti anlaştığımız sorumlulukları yerine getirmedi.” Dünyadaki havayolları şirketleri arasında yerlerinin belli olduğunu dile getiren Topçu, "Son yıllarda hep başarı gösterdik, BH Airlines için de bunu istedik, maalesef başaramadık.” dedi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika